• In English
 • Наталія Алюшина: НАДС та Програма Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні» - дієві партнери

  Голова Національного агентства України з питань державної служби Наталія Алюшина взяла участь у засіданні наглядової ради Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні».

  Учасники зустрічі в форматі конструктивного діалогу обговорили головні досягнення Програми та плани роботи на майбутнє. Зокрема, неодноразово відзначалося, що децентралізація – одна з найбільш вдалих реформ, розпочатих  в Україні.

  Про спільні успішні проекти в рамках професійного розвитку публічних службовців, як ключового складового елемента  реформи децентралізації, розповіла  Голова Агентства Наталія Алюшина: «Здобутками партнерської взаємодії стали нормативно-правові акти, які заклали інноваційні засади функціонування сучасної системи професійного навчання публічних службовців. Також унормовано питання проведення  моніторингу якості підвищення кваліфікації. Окремо хотілося б наголосити на професійному розвитку посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад. Зокрема, з почату року триває освітній марафон з доброго врядування. Його мета – посилити комунікацію між представниками органів місцевого самоврядування, фахівцями центральних органів виконавчої влади, провідними експертами. Днями ми відкрили спільний онлайн-ресурс «Актуальні питання управління персоналом в органі місцевого самоврядування», де учасники мають змогу знайти необхідну інформацію щодо  проходження служби в органах місцевого самоврядування».   

  Окремо Наталія Алюшина зупинилася на реалізованих спільних проектах та комунікативних заходах: «У 2020 році за сприяння Офісу Ради Європи вперше в Україні проведено конкурс «Кращі практики впровадження освітніх інновацій у системі професійного навчання» та Всеукраїнський конкурс творчих робіт серед молоді. Важливо згадати й про те, що минулий рік ми завершували удосконаленням Загальних правил етичної поведінки держслужбовців та посадових осіб місцевого самоврядування. Приємно, що багато вже зроблено. Проте ще більше потрібно зробити у майбутньому. Зокрема, щиро сподіваюся на активне долучення експертів до спільної роботи з розробки нової редакції Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».  

  Відмітимо, що програма «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні» реалізується в рамках Плану дій Ради Європи для України (2018-2022). Метою Програми є сприяння ефективному функціонуванню системи місцевого самоврядування та наданню населенню України послуг високої якості відповідно до європейських стандартів та успішних практик.