• In English
 • Наші країни демонструють інтенсивне співробітництво, – Президент Німеччини на зустрічі з Главою Уряду
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 29 травня 2018 року о 21:17

  Попри всі складнощі Україна та Німеччина демонструють інтенсивне співробітництво, а відносини двох країн знаходяться на доброму шляху. Про це сказав Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр під час зустрічі з Премєр-міністром України Володимиром Гройсманом.

  «Ми надаємо великого значення тим реформам, які реалізуються (в Україні). І знаємо, що ви всіма силами підтримуєте цей прогрес», - сказав Президент Німеччини.

  «Ваш візит – це наступний крок для посилення наших двосторонніх відносин, які вже зараз демонструють добру динаміку та мають великий потенціал», - відзначив у свою чергу Володимир Гройсман.

  Глава Уряду додав, що з часу останнього візиту Президента Німеччини до Києва Україна суттєво змінилася. Володимир Гройсман проінформував співрозмовника про хід змін і результати вже запроваджених реформ, зокрема державної служби та децентралізації, які проходять за активної підтримки Уряду Німеччини.   

  Франк-Вальтер Штайнмайєр у відповідь нагадав, що Україна входить окремим пунктом в Коаліційну угоду формування Уряду Німеччини, а територіальна цілісність нашої держави завжди була беззаперечною цінністю. Тут позиція Берліну залишається незмінною.

  «Анексія Криму, продовження війни на сході… Це навантажує нас і Україну, - сказав Президент Німеччини. - Можу запевнити, що територіальна цілісність, безпека України – це справа, яка лежить у нас на серці. Ви може розраховувати на нашу підтримку».

  Під час перемовин сторони обговорили широкий спектр питань співпраці. Окрему увагу приділили проекту газопроводу «Північний потік – 2», як потенційно небезпечній ініціативі, що несе пряму загрозу для споживачів Німеччини та всієї Європи.

  Так само співрозмовники відзначили посилення двостороннього економічного співробітництва, якому активно сприяє Німецько-українська промислова палата та інші ділові об’єднання. Як підкреслив Франк Вальтер-Штайнмайєр, вони служать навігатором для німецького бізнесу в Україні.

  Довідково

  Німеччина, четверта економіка світу, входить у ТОП-5 найбільших інвесторів в економіку України. Між Україною та Німеччиною діють 85 міждержавних документів, працює Українсько-німецька Група високого рівня з питань економічного співробітництва, а в жовтні 2016 року відкрита Німецько-українська промислово-торговельна палата. 

  Німеччина інвестує в підприємства промисловості, транспорту, складування, поштові послуги, фінансову та страхову діяльність, торгівлю, агросектор, лісове та рибне господарство. Двосторонній зовнішньоторговельний оборот товарами та послугами у 2017 році зріс на 22,8% - до 7,91 млрд дол. Ключові статті українського експорту в Німеччину: електричні машини, продукція агровиробництва, одяг та трикотаж, руди і шлаки, метали, деревина й вироби з неї. 

  Наші країни демонструють інтенсивне співробітництво, – Президент Німеччини на зустрічі з Главою Уряду