• In English
 • Наше завдання – забезпечити повну прозорість у розрахунках за субсидіями, – Міністр фінансів
  Міністерство фінансів України, опубліковано 11 травня 2018 року о 09:58

  Однією з комплексних ініціатив, що впроваджує Міністерство фінансів, є реформування системи розрахунків за субсидіями, що включає в себе кілька етапів: монетизація житлових субсидій на рівні підприємств-надавачів послуг і пізніше – монетизація субсидій на рівні кінцевих споживачів (домогосподарств).

  Як зазначив Міністр фінансів Олександр Данилюк у інтерв'ю виданню "РБК-Україна", запровадивши адресну допомогу на рівні споживачів, можна ефективно контролювати, зокрема, рівень споживання газу в країні.

  «Наше завдання – забезпечити повну прозорість процесу розрахунків за субсидіями таким чином, щоб ні у кого не залишалося можливостей для маніпуляцій з об'ємами споживання і грошима на субсидії», – зазначив Олександр Данилюк.

  Наразі Мінфін разом з Мінсоцполітики працюють над розробкою нового механізму монетизації субсидій на рівні домогосподарств.

  За словами Міністра фінансів, Уряд зацікавлений у тому, щоб у системі не було зловживань, і щоб допомогу від держави отримували саме ті, хто цього дійсно потребує.

  На сьогодні вже успішно працює перший етап реформи – монетизація субсидій на рівні підприємств-постачальників (теплокомуненерго).

  Наступний етап – монетизація субсидій на рівні населення, – метою якого є підвищення адресності такої допомоги та посилення контролю за видатками у цій сфері.

  «Ми виходимо з дуже простої позиції: субсидії – це не гроші з повітря. Це – гроші платників податків. І Міністерство фінансів послідовно просуває ідею монетизації субсидій. Таким чином, ми зможемо виключити можливості для корупції в цій сфері. І буде чітко зрозуміло, хто скільки споживає і хто за що платить», – зазначив Олександр Данилюк.

  Крім того, важливим аспектом монетизації субсидій є верифікація соціальних виплат. Наразі Мінфін займається цим питанням у комплексі зі створенням реєстру споживачів.

  Детальніше – на сайті Міністерства фінансів.