• In English
 • Наше завдання - забезпечити надання допомоги кожній людині, яка постраждала від домашнього насильства, - Ольга Ревук
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 25 листопада 2021 року о 16:01

  Заступник Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Ольга Ревук на брифінгу в Укрінформі, присвяченому старту щорічної Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства”, підкреслила, що забезпечення надання допомоги кожній особі, яка постраждала від домашнього насильства, є пріоритетом Мінсоцполітики.

  За словами Ольги Ревук, Мінсоцполітики продовжує розширювати мережу спеціалізованих служб підтримки. Завдяки реалізації субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2021 році 124 громади отримали кошти для створення та покращення діяльності спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. На розвиток мережі таких служб виділена сума в розмірі 274 092 105 гривень.

  Заступник Міністра підкреслила, що немає жодної області, де питання протидії домашньому насильству не поставлено в пріоритет.

  Загалом на території України, завдяки реалізації Субвенції, буде створено: 30 притулків; 38 нових денних центрів; 58 нових консультативних служб; буде придбано 41 автомобіль для мобільних бригад, які діють при притулках; покращено рівень надання соціальних послуг у 16 діючих притулках, з яких 7 притулків облаштовано матеріально-технічними засобами.


  Довідково

  Надання соціальних послуг забезпечують 584 спеціалізованих служб підтримки осіб, постраждалих від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, з них:

  • 42 притулки цілодобового перебування (до 90 днів);
  • 24 кризові кімнати цілодобового перебування;
  • 20 денних центрів соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі;
  • 33 спеціалізованих служб первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі;
  • 435 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги постраждалим особам;
  • 12 „гарячих ліній” з питань запобігання та протидії домашньому насильству;
  • 18 закладів та установ, призначених для постраждалих від домашнього насильства.