• In English
 • Наше завдання - повномасштабний запуск Фонду ЕЕ і розробка стратегії реновації будівель, - Геннадій Зубко
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 11 вересня 2018 року о 18:40

  Україна рухається в напрямку енергоефективності, використовуючи досвід передових країн. Ця реформа є однією з найскладніших. У першу чергу з технічної точки зору, але ми крок за кроком, послідовно рухаємось спільно з нашими європейськими партнерами і фіксуємо результати. Про це під час презентації першого в Україні енергосертифіката наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

  За його словами, для впровадження енергоефективності в Україні вже напрацьована і прийнята необхідна законодавча база.

  «Наше завдання - повномасштабний запуск Фонду енергоефективності і розробка стратегії реновації будівель. І ми вже робимо кроки у цьому напрямку. Призначено в.о. директора Фонду, розроблено хендбук – посібник для роботи ОСББ з Фондом енергоефективності, забезпечено фінансову основу для його повноцінної роботи шляхом збільшення статутного капіталу до 1,6 млрд грн, оголошено конкурс з відбору незалежних членів до Наглядової ради Фонду», - зазначив Геннадій Зубко.

  Щодо фінансування Фонду ЕЕ, за словами урядовця, вже підписана угода між ЄС, Німеччиною та IFC, якою передбачено 50 мільйонів євро від ЄС і 10 мільйонів євро від Німеччини у рамках підтримки Фонду. «Але, крім фінансової, нам важлива і технічна підтримка. Адже реновація будинків – це дуже не простий шлях. Йдеться про 200 тисяч багатоквартирних будинків, інвестиційна потреба яких складає 40-50 мільярдів євро», - зазначив Геннадій Зубко.

  Він підкреслив, що кінцевим бенефіціаром впровадження технічних рішень Фонду ЕЕ має стати українська родина, яка проживає в багатоповерховому будинку. Але в цю роботу мають включитися всі суб’єкти - керівники ОСББ, енергоаудитори, проектні та енергосервісні організації, органи виконавчої влади.

  «Сьогодні ми запускаємо ринок енергоаудиторів. Вже підписано меморандум з 21 вузом щодо створення комісій з атестації енергоаудиторів. Другий, важливий для нас напрямок – запустити спільно з МОН саму спеціальність «енергоаудитор» у вищих учбових закладах. Також вже є домовленість з GIZ щодо проведення додаткових тренінгів для сертифікованих енергоаудиторів не тільки в Україні, а й за її межами. Це чудова можливість вивчити досвід європейських країн», - розповів Геннадій Зубко.