• In English
 • Наша спільна мета – забезпечити якісне харчування дітей у закладах освіти за найкращими європейськими стандартами, - Ірина Новікова
  Міністерство економіки України, опубліковано 14 серпня 2021 року о 09:20

  13 серпня заступник Міністра економіки України Ірина Новікова взяла участь у регіональному форумі «Реформа шкільного харчування». Захід відбувся за ініціативи Першої леді Олени Зеленської у співпраці з МОН, МОЗ, Мінекономіки, Мінрегіоном, Держпродспоживслужбою, ДП «ПРОЗОРРО» та за підтримки ГО «Національна асоціація громадського харчування».

  «Реформа шкільного харчування є вкрай важливою, оскільки за нею стоїть здоров’я наших дітей. Мінекономіки створило міжвідомчу робочу групу, яка працювала над питанням, які складнощі на місцях можуть виникнути в рамках імплементації цієї реформи. Велика увага – до сфери публічних закупівель. Фахівці робочої групи вже розробили пакет заходів та інструментів, щоб у ході впровадження реформи виклики  перетворити у можливості», - зазначила заступник Міністра.
  Міжвідомчою робочою групою вже напрацьовано перший з трьох пакетів тендерної документації, яку можна використати при організації харчування в закладах освіти – для замовлення послуг їдалень, кейтерингових послуг та закупівлі продуктів харчування. Наразі відбувається профільне обговорення серед відомств.
  За словами Ірини Новікової, після того, як усі пакети примірної документації будуть затверджені, Мінекономіки готове провести для кожного регіону вебінари в частині публічних закупівель у закладах шкільної освіти.
  Нагадаємо, на сайті Мінекономіки вже опубліковано зразки договорів про закупівлю продуктів харчування та послуг їдалень.
  Інший механізм, про який розповіла Ірина Новікова, це – використання електронного каталогу Prozorro Market, який буде доповнено переліком виробників харчових продуктів та с/г продукції з метою їх безпосередньої участі в тендерних закупівлях.
  «Важливим етапом імплементації реформи шкільного харчування є створення прозорих та чітких умов для участі у процедурах закупівель для всіх учасників цього процесу. Ще одним пріоритетним кроком є встановлення контролю за якістю надання послуг. Наша головна спільна мета – забезпечити якісне харчування дітей у закладах освіти за найкращими європейськими стандартами», - підкреслила Ірина Новікова.