• In English
 • Наша філософія – запобігати проблемам, а не лише боротися з їхніми наслідками, – Юлія Соколовська
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 04 жовтня 2019 року о 13:39

  Нове керівництво Міністерства соціальної політики України сповідує «превентивну» філософію, яка полягає у попередженні та запобіганні проблемам, а не лише у боротьбі з їхніми наслідками.

  Про це Міністр соціальної політики Юлія Соколовська написала на своїй офіційній сторінці у мережі Facebook за результатами зустрічі з представниками «Українського товариства ерготерапевтів».

  «Ерготерапевти не лише допомагають особам з інвалідністю проходити курси реабілітації та кваліфіковано підбирати технічні засоби реабілітації, вони – саме та ланка, яка допомагає на етапі, коли реабілітаційні послуги можуть запобігти інвалідності. Це чудово вписується у «превентивну» філософію нашої команди, тому що ми хочемо не боротися з наслідками проблем, а запобігати їм», – наголосила Міністр.

  Зазначимо, що ерготерапевт – відносно нова для України професія. Фахівці цієї справи займаються реабілітацією та допомагають людям усіх вікових категорій і різних недугів відновлюватись та відчувати себе повноцінним членом суспільства.

  За словами Юлії Соколовської, в ході зустрічі сторони домовилися про:

  • залучення ерготерапевтів до вдосконалення системи реабілітації осіб з інвалідністю та людей, які її потребують;
  • напрацювання нових підходів до забезпечення українців технічними засобами реабілітації, в тому числі перегляду каталогу;
  • залучення ерготерапевтів в наші реабілітаційні центри;
  • запровадження міжнародного досвіду ерготерапії в українських реаліях.

  «Розвиток ринку соціальних та реабілітаційних послуг, разом із забезпеченням принципу «гроші ходять за пацієнтом», переходом на часткову монетизацію технічних та інших засобів реабілітації, а також превенція інвалідності і повернення людей до повноцінного життя у суспільстві є одним із основних напрямків діяльності Міністерства соціальної політики. Докладаємо усіх зусиль, аби досягти цього якомога швидше», - резюмувала Юлія Соколовська.