• In English
 • Напередодні 16-ї річниці Повітряних Сил в Командуванні виду ЗС України вшанували полеглих побратимів та нагородили кращих військовослужбовців
  Міністерство оборони України, опубліковано 31 липня 2020 року о 17:48

  Сьогодні, 31 липня, напередодні Дня Повітряних Сил Збройних Сил України в Командуванні виду відбулося урочисте шикування з нагоди свята. Цього разу значно скромніше ніж минулого року, через епідеміологічну ситуацію в державі та світі.

  Рівно шістнадцять років тому Повітряні Сили об’єднали в собі могутній потенціал Військово-Повітряних Сил та Військ Протиповітряної оборони Збройних Сил України. 

  За короткий період вони стали найбільш боєздатним видом Збройних Сил України, який в повній мірі продемонстрував свою ефективність з початком бойових дій на Сході країни.

  Символом героїзму та жертовності в новітній історії України стали імена Героїв України Костянтина Могилка та Дмитра Майбороди, кавалера ордена Богдана Хмельницького ІІІ ступеню Олександра Бєлого, захисників Донецького летовища – військовослужбовців зведеного загону Повітряних Сил, інших військових частин і підрозділів виду Збройних Сил, які віддали своє життя за цілісність нашої Україні.

  Нажаль, з часу війни на Сході України, більш як півсотні наших бойових побратимів загинули в ході ведення бойових дій з російськими окупаційними військами.

  "Сучасний розвиток Повітряних Сил здійснюється з урахуванням викликів і загроз сьогодення, які постали перед нашою державою у 2014-му році, – зазначив у своєму виступі командувач Повітряних Сил ЗС України генерал-полковник Сергій Дроздов. – Відповідно до Державної програми розвитку Збройних Сил України здійснено приведення організаційних структур Повітряних Сил у відповідність із структурами держав-членів НАТО".

  "Для визначення напрямків подальшого розвитку Повітряних Сил на довгострокову та середньострокову перспективу відпрацьовано Візію Повітряних Сил 2035, Проект стратегії розвитку Повітряних Сил до 2035 року, Проект Концепції розвитку Повітряних Сил на період до 2025 року", – підкреслив керманич виду.

  У 2020 році в Повітряних Силах заплановано проведення понад 20 командно-штабних навчань, навчання з бойовими стрільбами зенітних ракетних комплексів та авіації.

  За короткий період Повітряні Сили суттєво покращили рівень справності озброєння. Лише у першому півріччі цього року отримано та відновлено близько 20 одиниць основних зразків озброєння та військової техніки та майже 10 одиниць техніки забезпечення.

  "Щиро дякую кожному солдату, сержанту, офіцеру та генералу за патріотизм, мужність і самовідданість, з якими ви виконуєте обов’язки в сучасних умовах, – говорить командувач виду генерал-полковник Сергій Дроздов. – Висловлюю глибоку повагу ветеранам Повітряних Сил, які стояли у витоків нашого виду Збройних Сил України та сьогодні допомагають вирішувати поставлені завдання, бажаю усім  мирного неба, міцного здоров’я та успіхів у благородній справі служіння українському народові заради миру і процвітання нашої держави".