• In English
 • Належний фінансовий контроль - запорука продовження фінансування з боку міжнародних партнерів, – Алла Басалаєва
  Державна аудиторська служба України, опубліковано 18 грудня 2023 року о 18:37

  Голова Державної аудиторської служби України Алла Басалаєва в інтерв'ю інтернет-виданню РБК-Україна зазначила, що одним з напрямків роботи Держаудитслужби є належний фінансовий контроль і взаємодія у цьому напрямі з міжнародними партнерами, які допомагають вистояти Україні в умовах війни.

  "У цілому західні партнери вважають, що наше національне законодавство певною мірою узгоджується з законодавчими нормами ЄС, але Україна все одно має провести ще чимало законодавчих змін", – сказала Алла Басалаєва, коментуючи цьогорічний звіт Єврокомісії, яка, порівняно з попередніми роками, досить позитивно оцінила прогрес України і, зокрема, Держаудитслужби у питаннях фінансового контролю.

  Відповідаючи на запитання, чи не зростають ризики припинення фінансування України з боку міжнародних партнерів, у тому числі через виявлені аудиторами факти корупції, вона зазначила, що союзники, навпаки, схвалюють посилення фінансового захисту іноземних коштів.

  "Я особисто не відчуваю негативного ставлення до України у спілкуванні з міжнародними партнерами. Вони розуміють, що кожна держава має пройти свій шлях для викорінення даного явища. Якраз зроблений нами якісний фінансовий контроль, в тому числі європейських коштів, під час якого знайдені порушення, дає впевненість європейським колегам, що ми переймаємось законним і ефективним використанням коштів їхніх платників податків в Україні. Теза у європейців в цьому контексті дуже проста – надання коштів за умови належного фінансового контролю. Належний контроль можливий за наявності синергії в роботі з правоохоронними органами", – розповіла Алла Басалаєва в інтерв'ю РБК-Україна.

  Одним з маркерів успіху в цьому напрямі вона назвала налагодження взаємодії з Європейським управлінням з питань запобігання зловживанням та шахрайству (OLAF), національним контактним пунктом для співпраці з яким визначена саме Держаудитслужба, а також належний фінансовий контроль, у тому числі, в сфері оборонних закупівель, де були зафіксовані випадки серйозних зловживань.

  Алла Басалаєва розповіла, що спеціалісти Держаудитслужби нерідко залучаються правоохоронцями до вивчення можливих сумнівних фінансових операцій.

  Крім того, Алла Басалаєва розповіла в інтерв'ю про ще одну не менш важливу тему, яка стосується допомоги міжнародних партнерів - перевірку витрат коштів, виділених на відновлення населених пунктів, постраждалих від ворожих обстрілів.

  "Наша головна мета – щоб українці, постраждалі від війни, прожили цю зиму у відремонтованих оселях. Якщо є підрядник, то роботи мають бути виконані", – зазначила голова Держаудитслужби.