• In English
 • Найближчим часом ДБР збирається обрати 701 працівника: Звіт про діяльність грудень 2017 – березень 2018 року
  Державне бюро розслідувань, опубліковано 30 березня 2018 року о 10:34

  Державне бюро розслідувань шукає працівників на 701 посаду. На 246 посад конкурси вже оголошено: на 27 керівних посад конкурс проводить зовнішня комісія, на 219 посад центрального апарату – внутрішня комісія ДБР. Ще на 455 посад до семи територіальних управлінь конкурси будуть оголошені найближчими днями.

  Про це йдеться у звіті Державного бюро розслідувань за грудень 2017 – березень 2018 року. З дати офіційного створення нового правоохоронного органу минуло лише чотири місяці. Проте, згідно з законом, щороку не пізніше квітня, ДБР має надавати органам державної влади та громадськості звіт про діяльність за попередній рік.

  «Понад 20 років Україна чекала на створення Державного бюро розслідувань. Ми поставили за мету побудувати Бюро менше ніж за рік. Без підтримки політичних інститутів, але, сподіваємося, з підтримкою громадянського суспільства та міжнародних партнерів. Вже у вересні 2018 року ми розпочнемо перші розслідування», – зазначив Директор ДБР Роман Труба.

  У звіті наведено квоти на посади слідчих Державного бюро розслідувань, як це передбачено профільним законом. Усього в центральному апараті та семи територіальних управліннях передбачено 383 посади слідчих. Із них 186 – для кандидатів з досвідом роботи на посаді слідчих та 197 – для кандидатів з досвідом роботи у галузі права.

  Серед іншого у звіті вчергове наводиться перелік пропозицій щодо змін до законодавства, які необхідні для старту та подальшої ефективної роботи Бюро. Це, по-перше, передача права проведення конкурсів на всі посади до внутрішніх конкурсних комісій, що дозволить суттєво пришвидшити формування штату. Зазначено, що через цю норму не оголошуються конкурси на 140 посад. По-друге, наголошується на необхідності визначення посади оперативного працівника у профільному законі, після чого буде оголошено конкурси на весь оперативних блок.

  Окрім цього, у звіті наводиться інформація про історію формування Бюро, перебіг та умови конкурсного відбору, відомості про комунікацію з міжнародними партнерами та громадянським суспільством, а також кошторис Бюро.