• In English
 • Найважливіше - забезпечити безпеку на ЗАЕС та її роботу після деокупації - зустріч Германа Галущенка і Рафаеля Гроссі
  Міністерство енергетики України, опубліковано 13 червня 2023 року о 22:08

  Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з генеральним директором Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаелем Гроссі. Сторони обговорили майбутній візит представників агентства на окуповану росіянами Запорізьку атомну електростанцію та вплив катастрофи на Каховській ГЕС на безпеку ЗАЕС. 

  Очільник Міненерго наголосив, що вітає майбутній візит гендиректора МАГАТЕ на окуповану станцію та очікує оцінки експертами агентства реальної ситуації на ЗАЕС, зокрема стану обладнання і систем управління ядерним об’єктом.

  «Ситуація на ЗАЕС – це питання ядерної і радіаційної безпеки не тільки України, але і всього континенту. Дуже важливо забезпечити безпеку на ЗАЕС і її роботу після деокупації. Тому ми вітаємо вашу місію, яка може нам допомогти отримати об’єктивну оцінку того, що відбувається на ЗАЕС, і термінів, коли ми можемо знову ввести її в роботу», - підкреслив він.

  Міністр наголосив, що наразі ситуація в енергосистемі непроста, зокрема через катастрофу на Каховській ГЕС. Підрив російськими окупантами дамби гідроелектростанції та, як наслідок, суттєве зниження рівня води в Каховському водосховищі становить не тільки додаткову загрозу для ЗАЕС, але і позначилося на роботі гідрогенерації в цілому. Адже гідроелектростанції працюють зі зниженою потужністю. 

  «Повернення ЗАЕС і робота хоча б одного з її блоків на енергосистему України дозволить нам стабілізувати ситуацію. Особливе значення це матиме у найскладніший осінньо-зимовий період», - зазначив Герман Галущенко.

  Міністр зауважив, що зруйнована Каховська ГЕС не підлягає відновленню, і висловив сподівання, що місія МАГАТЕ складе реальну оцінку наслідків цієї катастрофи і допоможе Україні у розробленні заходів з її подолання.

  Рафаель Гроссі своєю чергою пообіцяв, що представники МАТАГЕ докладуть максимум зусиль для забезпечення безпеки ЗАЕС та у наданні Україні допомоги з подоланням наслідків катастрофи на Каховській ГЕС.