• In English
 • НАДС: У парламентському комітеті одноголосно підтримали законопроект про службу в органах місцевого самоврядування

  Народні депутати з профільного парламентського комітету одноголосно підтримали проект Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» (№ 6504). Документ спрямують для розгляду у сесійній залі. Про це заявила Голова НАДС Наталія Алюшина після завершення засідання Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування ВРУ.

  «Майже рік ми супроводжували цей законопроект, аж до моменту реєстрації у Верховній Раді. Для НАДС він є пріоритетним і невідкладним. Адже окремі питання проходження служби в органах місцевого самоврядування та оплати праці відповідних посадових осіб досі вимушено регулюються актами КМУ, прийнятими для реалізації Закону «Про державну службу», що втратив чинність ще 2016 року», - зауважила Голова НАДС.

  Серед новацій законопроекту Наталія Алюшина відзначила розмежування статусу службовців та виборних посадових осіб місцевого самоврядування, закріплення принципу політичної неупередженості службовців, із збереженням конституційного права обиратися та гарантій, передбачених виборчим законодавством. У документі закріплено повноваження керівника служби в органах місцевого самоврядування і запроваджено механізми кар’єрного просування службовців. Важливими нюансами є встановлення рамок посадових окладів, а також – дисциплінарної та матеріальної відповідальності.

  За словами Голови НАДС, у законопроекті закладено правову основу для організації конкурсів, формування кадрового резерву, оцінювання результатів службової діяльності, стажування, складання індивідуальної програми професійного розвитку. Окремо буде вирішено питання нормативного врегулювання повноважень служб управління персоналом.

  Наталія Алюшина наголосила також на необхідності внесення змін до законів «Про місцеве самоврядування в Україні» і «Про державну службу» для усунення низки прогалин і колізій.