• In English
 • Держенергоефективності: Національний план дій з відновлюваної енергетики до 2030 року має бути основою для збалансованого, інвестиційно привабливого розвитку галузі

  Голова Держенергоефективності Валерій Безус провів перше засідання Робочої групи, створеної з метою розробки Національного плану дій з відновлюваної енергетики України до 2030 року.

  У засіданні взяли участь представники Міненерго, Мінрегіону, Мінекономіки, Мінінфраструктури, Міндовкілля, НКРЕКП, Укренерго, Інституту відновлюваної енергетики НАН України, Біоенергетичної асоціації України, Асоціації сонячної енергетики України, Української вітроенергетичної асоціації та інші стейкхолдери сфери відновлюваної енергетики.

  «Держенергоефективності підготувало пропозиції щодо цілей Національного плану, враховуючи діючі національні стратегії та європейські директиви, зокрема, Національну економічну стратегію на період до 2030 року, Концепцію реалізації державної політики у сфері теплопостачання, Директиву RED II. Наразі важливо консолідувати бачення усіх учасників галузі щодо розвитку відновлюваної енергетики в усіх галузях, зокрема, у сфері електроенергетики, теплоенергетики та на транспорті, а також розробити дієвий план заходів щодо досягнення поставлених цілей», - повідомив Валерій Безус.

  Також Національний план дій з відновлюваної енергетики України до 2030 року стане основою для підготовки відповідних цілей оновленої Енергетичної стратегії України.

  Представники міністерств, відомств, асоціацій, різних зацікавлених сторін висловили своє бачення розвитку галузі. Учасники сфокусували увагу на індикативних цілях, можливостях нарощування потужностей та заходах, які мають забезпечити розвиток відновлюваної енергетики.

  За підсумками засідання домовлено, що надані учасниками засідання пропозиції буде опрацьовано та використано при підготовці проекту Національного плану дій, зважаючи на реалії та потребу у збалансованому, інвестиційно привабливому розвитку галузі.