• In English
 • Національна поліція: За півроку з вини п’яних водіїв сталося понад дві тисячі ДТП
  Національна поліція України, опубліковано 25 липня 2018 року о 08:51

  За півроку з вини п’яних водіїв сталося понад дві тисячі ДТП. З них більше 340 – з потерпілими. Водночас загальна кількість ДТП знизилася на 10 відсотків. Так само зменшилася кількість смертельних випадків внаслідок аварій. Про це йшлося 24 липня під час робочої міжвідомчої наради МВС під головуванням першого заступника Міністра внутрішніх справ Сергія Ярового. 

  Як розповів начальник Департаменту організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування (ДОАЗОР) Олексій Сергєєв, на сьогодні загальна ситуація на автошляхах є найбільш спокійною за останні три роки. За його словами, на 10 відсотків зменшилась загальна кількість дорожньо-транспортних пригод у порівнянні з попередніми періодами. Число ДТП, в яких постраждали люди, також зменшилася на 16%. Кількість летальних випадків – на 10 відсотків.

  «На негативне уявлення громадян на стан аварійності в Україні, насамперед, впливають резонансні ДТП, в яких загинуло або травмовано багато осіб», - повідомив Олексій Сергєєв.
  З початку року трапилось 97 таких подій. За словами Олексія Сергєєва, половина таких дорожньо-транспортних пригод відбувалася за участі автобусів та маршрутних транспортних засобів. Здебільшого основними причинами ДТП за участі перевізників є неналежний технічний стан транспортних засобів та свідоме ігнорування водіями вимог правил дорожнього руху.

  «Водночас, чи не найбільш масштабні та криваві ДТП вчиняються водіями, які перебували у стані сп’яніння. За перші шість місяців цього року з вини нетверезих водіїв сталося понад 2 тисячі аварій, 349 з яких – з потерпілими. Безпечність таких осіб призвела до загибелі 42 громадян та травмування 446 людей», – розповів начальник ДОАЗОР.

  На сьогодні складено понад 61 тисячу адміністративних протоколів за фактами вчинення відповідних правопорушень.

  З урахуванням результатів аналізу аварійності у Нацполіції розроблено та затверджено план невідкладних заходів щодо посилення безпеки дорожнього руху та зниження аварійності на території держави.

  Так, за словами першого заступника начальника Департаменту патрульної поліції України Олексія Білошицього, до патрулювання доріг додатково залучено 54 екіпажі патрульної поліції та 114 екіпажів груп реагування патрульної поліції.

  Загалом на патрулювання доріг міжнародного, державного та регіонального значення зараз заступає 540 екіпажів, які фокусують увагу саме на безпеці дорожнього руху.

  Також було створено спільні мобільні групи з числа працівників Департаменту патрульної поліції та Департаменту превентивної діяльності з метою перевірення стану несення служби.

  «Взято на контроль несення служби нарядами патрульної служби на автомобільних шляхах державного значення, місцях концентрації ДТП та місцях з напруженим транспортним рухом. У першу чергу, у південному напрямку та напрямку країн Європейського Союзу. Ми вже маємо конкретні результати і докладемо зусиль, аби ситуація на автошляхах України стала безпечнішою», - зазначив Олексій Білошицький.

  Нагадаємо, за минулу добу поліцейські виявили більше 80 перевізників-порушників.
  Також нагадаємо, за словами В’ячеслава Аброськіна Нацполіція вживатиме додаткових заходів для безпеки пасажирів на шляхах України.