• In English
 • Національна паралімпійська збірна команда з плавання – перша в Європі із 106 нагородами
  Міністерство молоді та спорту України, опубліковано 21 серпня 2018 року о 15:59

  20 серпня урочисто зустрічали національну паралімпійську збірну з плавання, яка потужно виступила на чемпіонаті Європи з плавання, що з 9 по 20 серпня проходив у Дубліні (Ірландія).

  Із тріумфом спортсменів і тренерів вітали Віце-прем`єр-міністр В`ячеслав Кириленко, заступник Міністра молоді та спорту Микола Даневич, президент Національного Комітету спорту інвалідів України Валерій Сушкевич, рідні, вболівальники.

  Микола Даневич передав спортсменам вітання Міністра Ігоря Жданова та подякував за блискучий виступ: "Вкотре ви показали надзвичайно високий клас, підтверджуєте свої попередні досягнення, і впевнено претендуєте на лідерство у майбутньому. Зі свого боку Міністерство робитиме все належне для забезпечення тренувального процесу, відновлення та комфортної участі у змаганнях".

  Нашій команді вдалося показати справжній український результат: 106 високих нагород, серед яких 33 золоті, 44 срібні та 29 бронзових медалей та перше місце (вже другий раз поспіль). У чемпіонаті участь близько 500 спортсменів з 40 країн Європи.

  Від України виступило 48 спортсменів з 13 областей України: Донецької, Одеської, Харківської, Херсонської, Запорізької, Дніпропетровської, Кіровоградської, Миколаївської, Львівської, Полтавської, Рівненської, Київської та м.Київ. Це найбільше за всю історію участі в чемпіонатах Європи з паралімпійського плавання представництво.

  36 спортсменів з 48 повернулися в Україну з високими нагородами, 19 з них – зі званням чемпіонів Європи. У команді – 9 мультимедалістів з кількома золотими нагородами.

  Найвдаліше від команди України виступила Єлизавета Мерешко (у цілому та серед жінок), вона виборола п’ять золотих та три срібні нагороди (1 золота та 1 срібна медалі з яких – у естафеті), серед чоловіків найкращим став Денисенко Ярослав – у його доробку п'ять золотих та дві срібні нагороди (1 золота медаль з яких – у естафеті).

  Досить вдало виступили і дебютанти: Гонтарь Анна, Остапченко Денис, Трусов Андрій, Гаращенко Кирило, Сербін Михайло та Крайник Василь, котрим вдалося вибороти високі нагороди чемпіонату Європи.