• In English
 • Набув чинності Закон України про Реєстр ветеранів і запровадження електронного посвідчення
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 12 січня 2022 року о 17:15

  У вівторок, 12 січня, набув чинності Закон України № 1954-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення функціонування Єдиного державного реєстру ветеранів війни та запровадження електронного посвідчення ветерана».

  Закон був опублікований в офіційному друкованому виданні Верховної Ради України газеті «Голос України» 11 січня. Ним передбачено внесення змін до законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус».

  Документ передбачає закріплення на законодавчому рівні поняття «електронного посвідчення ветерана», а також можливість його використання громадянами України як аналога відповідного посвідчення у формі книжечки. Це стосується ветеранів війни, постраждалих учасників Революції Гідності та осіб, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» – загалом близько 1,2 млн громадян. Також Закон дає правові підстави для автоматизованого обміну інформацією між Єдиним державним реєстром ветеранів війни та деякими інформаційними, довідковими системами, реєстрами та банками даних, держателем (адміністратором) яких є державні органи або органи місцевого самоврядування.

  Як зазначила Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна, цифровізація ветеранських послуг є одним з пріоритетних напрямів Мінветеранів.

  «У грудні український Парламент зробив важливий крок до впровадження електронного посвідчення ветерана. Відтак у державі буде налагоджено автоматизований інформаційний обмін між Єдиним державним реєстром ветеранів війни та автоматизованими інформаційними, довідковими системами, реєстрами та банками даних, які є у державних органах або органах місцевого самоврядування. Україна стане ще на крок попереду у питаннях цифровізації», – наголосила Юлія Лапутіна.