• In English
  • На Запоріжжі Держпродспоживслужба попередила обрахування споживачів з водопостачання на суму понад 300 тис. грн

    У червні 2019 року фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області провели планову перевірку підприємства-надавача послуг з водопостачання, вивезення твердих та рідких побутових відходів з питань дотримання ним вимог порядку формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

    У ході перевірки було виявлено порушення норм чинного законодавства при формуванні тарифів на послуги з водопостачання і вивезення твердих побутових відходів для бюджетних організацій та інших споживачів. Так, при формуванні суб’єктом господарювання зазначених тарифів враховано рентабельність від 21,96% до 163,54% (залежно від категорії споживача та виду послуги). При цьому інвестиційні програми до зазначених тарифів підприємством не розроблялися та не погоджувалися в установленому законодавством порядку органами місцевого самоврядування.

    Унаслідок чого підприємство нарахувало споживачам аж на 65,5 тис. грн більше за послугу з водопостачання за період з 1 березня до 31 травня 2019 року та 6,9 тис. грн - за послугу з вивезення твердих побутових відходів за період з 1 квітня до 31 травня 2019 року. Загалом, у розрахунку на рік, попереджено обрахування зазначених споживачів за комунальні послуги на суму 301,1 тис. грн.

    Головне управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області за результатами проведеного планового заходу державного нагляду (контролю) надало суб’єкту господарювання припис щодо усунення в місячний термін виявлених перевіркою порушень та подання розрахунків економічно обґрунтованих тарифів на встановлення до органу місцевого самоврядування, а також здійснення перерахунків зазначеним категоріям споживачів за надані послуги.