• In English
 • На Волині обговорено вдосконалення роботи уповноважених органів містобудування та архітектури
  Державна архітектурно-будівельна інспекція України, опубліковано 19 червня 2018 року о 16:45

  Видача та погодження містобудівної документації як важливий етап для успішної реалізації будівельних проектів стали темою зустрічі, що відбулась нещодавно в Ковельській райдержадміністрації.

  У заході взяли участь голова Ковельської РДА Віктор Козак, голова Ковельської районної ради Андрій Броїло, головний архітектор області Микола Томчук, начальник управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області Іван Чуліпа, а також керівники об’єднаних територіальних громад, міськрайонні архітектори та представники місцевих проектних організацій.

  Під час наради було обговорено проблемні питання, що виникають у процесі діяльності уповноважених органів містобудування та архітектури, акцентовано увагу на типових зауваженнях до роботи цих органів, які надаються управлінням ДАБІ за результатами здійснення заходів нагляду.

  Крім того, серед піднятих тем – забезпечення доступності об’єктів транспортної, соціальної, медичної інфраструктури для маломобільних груп населення та виконання проектних робіт по об’єктах будівництва, замовниками яких є бюджетні установи регіону.

  Також присутніх ознайомлено з основними законодавчими та практичними змінами в держархбудконтролі:

  «У 2017-2018 роках Державною архітектурно-будівельною інспекцією України здійснено якісне практичне реформування усіх напрямків діяльності, як цього вимагав Закон України № 1817 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності». Роботу з учасниками містобудівної діяльності переведено на новий рівень. Змінився відповідно і формат роботи управління. Основним принципом стала взаємодія із суб'єктами містобудування, надання консультативно-роз'яснювальної допомоги для недопущення, щоб замовник звертався та отримував неякісну консультативну підтримку від організацій та спеціалістів з сумнівною репутацією і кваліфікацією», - відзначив Іван Чуліпа.

  Наприкінці учасники заходу мали можливість отримати вичерпні відповіді на запитання та проконсультуватись щодо проблемних ситуацій.