• In English
 • На Вінниччині провели перший в Україні інформаудит за оновленою методикою Мінцифри
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 04 грудня 2023 року о 15:44

  Вінницька область провела інформаційний аудит публічних даних. Його результати дадуть змогу налагодити інформаційні потоки, побудувати кращі бізнес-процеси, а також покращити кількість та якість відкритих даних.

  Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України розпорядники інформації зобов’язані щонайменше раз на рік проводити інформаудит. Вінниччина вперше в Україні зробила це за оновленою методикою Міністерства цифрової трансформації.

  Перед аудитом представники Мінцифри провели три двотижневі тренінги по роботі з відкритими даними. У них взяли участь майже 300 працівників Вінницької ОВА, її структурних підрозділів та територіальних громад області.

  Інформаційний аудит містив два етапи: віддалений — він охопив апарат ОВА і 18 структурних підрозділів; та контактний — його провели в 6 структурних підрозділах.

  Фахівці проаналізували публічну інформацію в різних сферах. Зокрема, фінанси, управління майном, освіту та соціальний захист.

  «Розвиток відкритих даних сьогодні — один з важливих пріоритетів цифрового розвитку нашої області та діяльності обласної військової адміністрації. На основі відкритих даних створюється багато сервісів, які є корисними й зручними для громадян та бізнесу, а також дають змогу підвищити прозорість і підзвітність органів влади, організацій, установ та закладів. Під час аудиту ми прагнули не просто дослідити публічну інформацію, якою володіє обласна військова адміністрація, а й знайти можливості оцифрування такої публічної інформації з урахуванням суспільного інтересу до неї», — зазначив заступник начальника Вінницької ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (СDTO) Андрій Кавунець.

  Під час аудиту дослідили публічну інформацію в електронному та паперовому форматах. Зокрема, дані, оприлюднені на офіційному вебсайті ОВА, сторінках структурних підрозділів обласної військової адміністрації, інформресурсах, системах, базах даних та спільних сховищах. А також інформацію на робочих комп’ютерах працівників та в паперових архівах.

  За результатами аудиту виробили рекомендації, які врахують для подальшої роботи:

  • сформувати єдині підходи до оприлюднення відкритих даних у межах Вінницької ОВА як єдиного розпорядника публічної інформації;
  • розглянути можливість створення місцевого порталу відкритих даних;
  • розробити та затвердити План дій з реалізації політики у сфері відкритих даних у Вінницькій ОВА на 2024–2025 роки.

  Дотримання цих рекомендацій полегшить комунікацію між органами влади, бізнесом і громадськістю, допоможе контролювати роботу влади та зробить діяльність держави більш прозорою та підзвітною.

  Ознайомитися зі звітом за результатом проведеного інформаудиту можна за посиланням: тут

  Крім того, зараз управління цифрової трансформації апарату Вінницької ОВА впроваджує обласний портал відкритих даних та впорядковує внутрішню нормативно-правову базу у сфері публічної інформації. У майбутньому ОВА планує обмінюватися своїм досвідом з територіальними громадами області.

  Інформаційний аудит в обласній військовій адміністрації здійснено за всебічної підтримки Міністерства цифрової трансформації України та експертної підтримки програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP).