• In English
 • На Вінниччині проведуть тренінг щодо роботи в класах з інклюзивною формою навчання
  Урядовий уповноважений з прав осіб із інвалідністю, опубліковано 09 жовтня 2018 року о 15:11

  5 жовтня в місті Вінниці відбулася експертна зустріч за участі представника Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю щодо підготовки 4-денного тренінгу для асистентів вчителів та асистентів дитини, які працюють у класах з інклюзивною формою навчання. У тренінгу візьмуть участь 90 учасників з Вінницької області, який буде проводитися під час цьогорічних осінніх канікул з 31 жовтня по 3 листопада, щоб дитина під час навчального процесу не залишалася без допомоги асистента.

  Ініціатива щодо необхідності проведення такого навчання підтримувалася Урядовою уповноваженою з прав осіб з інвалідністю Раїсою Панасюк, яка мала брати участь у навчальних тренінгах як експерт.

  Під час першого дня навчання асистенти отримають необхідну інформацію щодо правових аспектів та поняття інклюзивної форми навчання, а в інші три дні проходитиме тренінгова робота, яку проведуть фахівці-практики, які висвітлюватимуть практичні аспекти роботи з дітьми з порушенням зору, слуху, мовлення, опорно-рухового апарату, порушенням розумового розвитку.

  Слід зазначити, що дане навчання проводитиметься Департаментом освіти Вінницької міської ради спільно з місцевими громадськими організаціями, що дозволило залучити фахівців, які на практиці розуміються як допомагати дітям з особливими освітніми потребами та вкладають у своє навчання та розвиток значні власні ресурси. Адже саме практичні знання, як вірно працювати та допомагати дітям, є необхідною складовою ефективного впровадження інклюзивної освіти. Тренінг буде динамічним, із залученням у процес кожного учасника, адже фаховість асистентів є дуже важливим компонентом для успішності дитини, що потребує допомоги.

  На Вінниччині проведуть тренінг щодо роботи в класах з інклюзивною формою навчання На Вінниччині проведуть тренінг щодо роботи в класах з інклюзивною формою навчання