• In English
 • На Тернопільщині у першому півріччі 2018 році зріс попит на адмінпослуги у земельній сфері

  З початку поточного року фахівці Держгеокадастру Тернопільської області надали населенню 85 тис. адміністративних послуг, що на половину (на 40 тис. послуг) більше, ніж у попередньому році. З них майже 69 тис. – безоплатно. Інші 16 тис. адмінпослуг надано на платній основі.

  За надані платні послуги у першому півріччі цього року до бюджетів Тернопільської області фахівці перерахували майже 1,5 млн гривень.

  Найбільші надходження – 1,3 млн грн бюджети отримали за послуги з надання витягів з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Державні кадастрові реєстратори надали більше 15 тис. таких документів.

  На безоплатній основі громадяни отримали більше 68 тис. послуг. Найчастіше громадяни зверталися щодо надання витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку на підтвердження державної реєстрації земельної ділянки (22,9 тис. послуг), щодо державної реєстрації земельної ділянки (25,2 тис. послуг), надання довідки з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями тощо.

  Довідково

  Відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги» з 1 січня 2015 року на всій території України органи земельних ресурсів надають послуги через Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), які утворені при місцевих державних адміністраціях та органах місцевого самоврядування. Громадяни можуть ознайомитися з адресами Центрів на офіційному сайті Держгеокадастру.