• In English
 • На розвиток земельних фондів Житомирщини направлено 1,1 млн гривень

  Упродовж І півріччя 2020 року землевпорядники Житомирщини спрямували на землевпорядні, землеоціночні роботи та заходи з охорони земель регіону 1,1 млн гривень. Кошти отримали від надходжень в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва.

  Найбільше коштів спрямували на заходи з охорони земель – 508,4 тис. гривень. На проведення нормативної грошової оцінки земель використали 351,2 тис. гривень. Роботи з інвентаризації земель профінансували на 190,1 тис. гривень.

  Загалом від початку поточного року фахівці Житомирщини нарахували 2 млн 456 тис. грн відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництв. З урахуванням виплат, нарахованих за минулі періоди, суб’єкти господарювання перерахували до бюджетів усіх рівнів Житомирської області кошти у сумі 2 млн 528 тис. гривень.

  Довідково

  Відшкодуванню підлягають втрати сільськогосподарських угідь, лісових земель та чагарників як основного засобу виробництва в сільському і лісовому господарстві внаслідок вилучення (викупу) їх для потреб, не пов’язаних із сільсько- та лісогосподарським виробництвом.

  Згідно зі статтею 209 Земельного кодексу України, кошти, що надходять у порядку відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництва, використовуються на освоєння земель для сільськогосподарських і лісогосподарських потреб, поліпшення угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм та проектів землеустрою, а також на проведення інвентаризації земель, проведення нормативної грошової оцінки землі. Використання цих коштів на інші цілі не допускається.