• In English
 • На розмінування для України залучено вже 500 млн євро, — Денис Шмигаль
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 13 жовтня 2023 року о 15:01

  Україна консолідує світ для протидії російській агресії і для відбудови нашої держави. Цього тижня отримали низку важливих результатів. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Уряду 13 жовтня.

  «Насамперед це засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі Рамштайн в Брюсселі за участі Президента України Володимира Зеленського. Тут маємо непохитну підтримку та конкретну збройну допомогу. У Загребі відбулася конференція щодо гуманітарного розмінування за участі понад 40 держав. Урядова делегація представила наші плани щодо знешкодження російського мінного сміття. Мали плідний діалог із партнерами», — сказав Прем’єр-міністр.

  За словами Глави Уряду, з урахуванням попередніх пакетів підтримки залучено близько 500 млн євро внесків на розмінування для України. Зокрема, 100 млн євро від Швейцарії, близько 20 млн євро від Норвегії, 12,5 млн євро від Швеції, 5 млн євро від Хорватії, 2 млн євро від Австрії, по 1,5 млн євро від Іспанії та Словенії.

  «Україна дякує за кожен внесок, це наша спільна робота для безпеки майбутніх поколінь. Кошти підуть на закупівлю засобів обстеження, розмінувальної техніки, на екіпірування саперів. Крім того, додаткова допомога надійде у вигляді обладнання та експертної підтримки», — відзначив Денис Шмигаль.

  Прем’єр-міністр також зауважив, що Україна підписала з Хорватією угоду про співпрацю у сфері розмінування. Зокрема, щодо очищення земель, просвітницької роботи серед населення, формування стандартів протимінної діяльності, навчання українських фахівців, розвитку виробничих потужностей.

  Крім того, у Марокко під час щорічних зборів МВФ та Світового банку делегація Уряду та Нацбанку працювала над збереженням макрофінансової стабільності України. Як повідомив Денис Шмигаль, це, зокрема, діалог із MIGA для реалізації нових проектів страхування воєнних ризиків та переговори про чинні й нові проекти зі Світовим банком: у сфері логістики, енергетики, медицини, житла тощо. 

  «Міністри фінансів країн G7 чітко наголосили на непохитній підтримці України. Також вони підтвердили зобов’язання тримати російські активи замороженими, аж поки рф не компенсує завдані нашій державі втрати. Крім того, вивчаються шляхи надання Україні коштів підсанкційних російських олігархів», — відзначив Прем’єр-міністр.

  Очільник Уряду підкреслив, що в Європі уже є подібний прецедент. Бельгія формує спеціальний фонд у розмірі 1,7 млрд євро, куди йтимуть податки з прибутків від  російських активів. Кошти спрямують на військову, гуманітарну та макрофінансову підтримку України.

  Денис Шмигаль закликав інших європейських партнерів діяти так само: «росія повинна заплатити за злочини, в тому числі грошима».

  На розмінування для України залучено вже 500 млн євро, — Денис Шмигаль