• In English
 • На Одещині Держпродспоживслужба вимагає усунути безпідставне застосування тарифу на житлово-комунальні послуги

  До Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області надійшло колективне звернення мешканців одного з житлових будинків у м. Одеса стосовно правильності формування, встановлення та застосування тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

  Враховуючи обґрунтованість звернення та наявність документів, які підтверджують факти можливих порушень, було прийнято рішення щодо проведення позапланової перевірки суб’єкта господарювання, що надає вищезазначені послуги.

  Перевіркою встановлено, що суб’єкт господарювання, порушуючи норми чинного законодавства, при нарахуванні плати за надані послуги безпідставно застосовував з 1 травня 2017 року по 31 січня 2018 року незатверджений органами місцевого самоврядування тариф на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у розмірі 5,30 грн за 1 кв. м. Разом з тим для зазначеного будинку тариф на житлово-комунальні послуги встановлено рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради від 27.11.2014 року №349 в розмірі 2,811 грн за 1 кв. м загальної площі квартири на місяць.

  За результатами перевірки суб’єкту господарювання надано припис щодо усунення порушень порядку формування, встановлення та застосування державних (регульованих) цін, в якому вимагається привести тариф до рівня, встановленого рішенням органу місцевого самоврядування, та відповідно здійснити перерахунки споживачам. Так, Держпродспоживслужбою попереджено обрахування споживачів на суму 88,1 тис. грн.

  Крім того, за результатами проведеної перевірки до суб’єкта господарювання застосовано адміністративно-господарські санкції, а керівника притягнуто до адміністративної відповідальності.