• In English
 • На Луганщині в районі операції Об’єднаних сил обговорили гендерні питання у сфері безпеки
  Адміністрація Державної прикордонної служби України, опубліковано 02 лютого 2019 року о 14:18

  Важливим напрямком державної соціальної політики в сучасних умовах є забезпечення рівних прав чоловіків та жінок у суспільному житті. Не є виключенням і військова сфера. Підрозділи, що входять до складу Об’єднаних сил, цьому дійсне підтвердження. Адже жінки з повною віддачею, на рівні з чоловіками, беруть безпосередню участь у відсічі та стримуванні збройної агресії РФ.

  Сьогодні у Сєверодонецьку за ініціативи Луганської обласної військово-цивільної адміністрації проведено зустріч з обговорення стану реалізації міжнародних, державних та регіональних програм із забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків. У заході взяли участь прикордонники, військовослужбовці та правоохоронці зі складу Об’єднаних сил. Крім того, до діалогу були залучені міжнародні та громадські організації.

  Учасники обговорили напрямки та механізми подальшої реалізації міжнародних та державних програм гендерної політики, обмінялися досвідом їх імплементації в різних відомствах. Також були запропоновані перспективні напрямки роботи у 2019 році.

  Окремо на зустрічі говорили про реагування на випадки насильства. Зокрема, учасники зосередили увагу на громадянах, які проживають у «сірій зоні» та на тимчасово окупованій території України, акцентуючи при цьому на систематичному порушенні прав людини з боку окупаційної адміністрації РФ.

  У ході дискусії було запропоновано створити в КПВВ, у межах діючих гуманітарних дорожніх коридорах, центр матері і дитини для жінок, які слідують з тимчасово окупованої території України та які потерпали від насильства. Координатор з гендерних питань Сєверодонецької філії СММ ОБСЄ Віржині Тіоле зазначила, що міжнародна організація переймається вивченням цього питання та приділяє йому прискіпливу увагу.

  Реалізація цього гуманітарного проекту доповнить гендерний аспект системи захисту прав і свобод цивільного населення на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях.