На лінії фронту воюють бригади Нацгвардії, Нацполіції та Державної прикордонної служби. Про це Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко розповів під час інтерв'ю в проекті «Карп'як на Суспільному». Також він додав про забезпеченість бригад та про те, яким чином організована служба бійців у зоні бойових дій.
На початку інтерв’ю Міністр внутрішніх справ України зазначив, що кожні два тижні його команда виїжджає на лінію фронту до бойових підрозділів на Донеччині та Харківщині.
«У нас воюють бригади Нацгвардії, Державної прикордонної служби і Національної поліції. Всі вони знаходяться безпосередньо на лінії фронту. А ми виїжджаємо з моєю командою до зони бойових дій для того, щоб побачити реальну ситуацію та поспілкуватися з бійцями та командирами. Тому що необхідно безпосередньо на місці побачити, що там відбувається, подивитися на забезпеченість наших підрозділів, а також на успіх або невдачі наших підрозділів. Ну і, звичайно, відчути війну, тому що в кабінеті війна не відчувається», — зазначив Ігор Клименко.
На питання ведучого: «І що ви відчуваєте, виїжджаючи туди?», глава відомства відповів: «По-перше, свою відповідальність за цих хлопців і дівчат, які в нас воюють. Розмовляючи з командирами, отримую інформацію, яка накопичується у них і щодо фронту, і щодо спільної роботи з підрозділами Збройних сил України. Ну і, звичайно, те, що турбує кожну людину і командирів: яким чином люди працюють, як вони живуть там, як відбувається ротація. Це дає можливість приймати достатньо серйозні системні рішення».
При цьому Ігор Клименко попросив не забувати, що в цих регіонах і безпосередньо ближче до лінії фронту працюють і поліцейські з інших підрозділів, і працівники Державної служби з надзвичайних ситуацій.
Що стосується, наприклад, Державної служби з надзвичайних ситуацій, саме при роботі на об'єктах критичної інфраструктури та житлових об'єктах після обстрілів, МВС вжито ряд безпрецедентних заходів, які дозволили в найкоротші терміни дистанційно ліквідовувати пожежі на об'єктах критичної енергетичної інфраструктури (використання роботизованої техніки).
«Це вперше в Україні. Цей досвід у нас ідуть переймати наші колеги з інших країн Європейського Союзу. Тому що ми відкриті. Ми відкриті до обміну інформацією, водночас не відчуваючи того, що відчуває боєць, не розуміючи, через що він проходить, дуже важко потім не тільки забезпечити фронт, але й забезпечити соціальний супровід», — підкреслив Ігор Клименко.
Також він розповів, що інтенсивність фронту досить висока. Керівництво МВС робить все можливе для того, щоб і в цьому році, і в наступному повністю закрити всі потреби наших підрозділів.
«Нагальна потреба постійно змінюється, тому що змінюється тактика ворога: чи по застосуванню особового складу, чи на полі бою. Ми постійно маємо реагувати — де артилерією, де бронетехнікою, де БПЛА, а також де ми маємо підсилити людьми. Тобто можна сказати про війну, що це щодня творча та інтелектуальна робота командирів. Ми маємо технологічно випереджати ворога, тому й реагуємо дуже швидко», — підсумував Міністр.
Детальніше – на сайті МВС