• In English
 • На Конференції з відновлення України було укладено більше 100 міжнародних угод, — Прем’єр-міністр
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 13 червня 2024 року о 14:01

  У Берліні завершилася третя Конференція з відновлення України. Загалом було укладено більше 100 міжнародних угод. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

  «Наша команда на чолі з Президентом Володимиром Зеленським отримала дуже практичні результати. Це проекти в енергетиці, оборонній промисловості, відбудові соціальної та критичної інфраструктури, відновленні економіки. Їх оціночна вартість, за даними німецької сторони, близько 16 млрд євро», — відзначив очільник Уряду.

  Зокрема у сфері енергетики: США нададуть 824 млн доларів на підтримку енергетичної інфраструктури України. Також підписано угоду з Німеччиною на 30 млн євро для підвищення надійності нашої енергетичної системи.

  «Світовий банк надасть додатковий грант на 47 млн доларів, який буде спрямовано на закупівлю теплового обладнання для Харкова. ЄС надасть додаткові 1000 генераторів, а також сонячні батареї. Це підтримка наших зусиль із децентралізації енергосистеми», — зауважив Денис Шмигаль.

  Крім того, підписано меморандуми з багатьма провідними компаніями щодо децентралізованого виробництва електроенергії, збільшення використання ВДЕ,  впровадження енергоефективних технологій, розбудови розумних мереж та відновлення гідроелектростанцій.

  У сфері фінансів та економіки, за словами Прем’єр-міністра, вперше було проведено засідання Мультидонорської координаційної платформи. Також, до кінця червня Україна отримає ще 1,9 млрд євро бюджетного фінансування від ЄС.

  «Підписали з Європейським Союзом перші гарантійні угоди на суму 1,4 млрд євро в межах інвестиційного компонента програми Ukraine Facility», — додав Денис Шмигаль.

  Крім того, Україна разом зі США опрацьовує виділення 7,8 млрд доларів бюджетної підтримки, а також 1,5 млрд доларів для економічного відновлення.  Окремо було започатковано Альянс стійкості малого та середнього бізнесу для України. Це зобов’язання на понад 7 млрд євро. 

  «Разом із партнерами започатковано Skills Alliance. Мета цієї ініціативи — надати можливість перекваліфікації десяткам тисяч українців. Запланований бюджет — 700 млн євро на три роки. Американська DFC оголосила про фінансування для страхування ризиків на 350 мільйонів доларів. Це дасть більше іноземних інвестицій у нашу економіку», — зазначив Денис Шмигаль.

  Прем’єр-міністр також повідомив, що Україна отримає грант від Міжнародного банку реконструкції та розвитку на 230 млн доларів для вдосконалення морського і залізничного сполучень. А провідні світові компанії та бізнес-асоціації зі США, ЄС, Канади, Великої Британії, Норвегії створили Консультативну раду бізнесу для збільшення інвестицій в нашу країну.

  На Конференції з відновлення України було укладено більше 100 міжнародних угод, — Прем’єр-міністр