• In English
 • На Кіровоградщині з початку 2018 року під час проведення перевірок щодо дотримання вимог земельного законодавства нараховано шкоду на суму 3,26 млн гривень

  З початку 2018 року спеціалісти Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області здійснили 403 перевірки дотримання вимог земельного законодавства.

  Під час проведення перевірок виявлено 213 порушень. Для їх усунення складено 133 протоколи про адміністративні правопорушення, винесено 131 постанову, з них 4 – про закриття справи у зв’язку із ознаками злочину, матеріали по яких направлено до правоохоронних органів,  127 – про притягнення до адміністративної відповідальності. Для вжиття заходів реагування матеріали по 48 справах направлено до правоохоронних органів, з яких 30 – до прокуратури. Видано 111 приписів про усунення порушень земельного законодавства.

  Загалом за цей період фахівцями Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області нараховано розмір заподіяної шкоди державі, зокрема, внаслідок самовільного заняття земельних ділянок на суму 3,26 млн грн, з яких порушниками сплачено у добровільному порядку 793,8 тис. гривень. Накладено стягнень за адміністративні правопорушення у вигляді штрафів на суму понад 29,5 тис. грн, з яких порушниками сплачено у добровільному порядку майже 25 тис. гривень.

  Довідково

  Відповідно до статті 2 Закону України „Про державний контроль за використанням та охороною земель”, основними завданнями державного контролю за використанням та охороною земель є:

  забезпечення додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами земельного законодавства України;

  забезпечення реалізації державної політики у сфері охорони та раціонального використання земель;

  запобігання порушенням законодавства України у сфері використання та охорони земель, своєчасне виявлення таких порушень і вжиття відповідних заходів щодо їхнього усунення;

  забезпечення додержання власниками землі та землекористувачами стандартів і нормативів у сфері охорони й використання земель, запобігання забрудненню земель і зниженню родючості ґрунтів, погіршенню стану рослинного й тваринного світу, водних та інших природних ресурсів.

  запобігання порушенням законодавства України у сфері використання й охорони земель, своєчасне виявлення таких порушень і вжиття відповідних заходів щодо їхнього усунення;

  забезпечення додержання власниками землі й землекористувачами стандартів і нормативів у сфері охорони та використання земель, запобігання забрудненню земель і зниженню родючості ґрунтів, погіршенню стану рослинного й тваринного світу, водних та інших природних ресурсів.