• In English
 • На Хмельниччині фахівці Управління з контролю за використанням та охороною земель здійснили 324 перевірки дотримання вимог земельного законодавства

  Упродовж І півріччя 2019 року державні інспектори у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель у Хмельницькій області провели 324 перевірки дотримання вимог земельного законодавства на загальній площі 5 068,86 гектара. За результатами проведених перевірок виявлено 224 порушення вимог земельного законодавства на загальній площі 1,96 тис. гектара.

  З метою вжиття заходів інспекторського впливу для усунення виявлених порушень державні інспектори склали 86 протоколів про адміністративні правопорушення, вручили порушникам 102 приписи про усунення порушень, винесли 70 постанов про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафів на загальну суму 20,37 тис. грн та 1 постанову про закриття справи.

  У добровільному порядку порушники сплатили 63 штрафи на загальну суму 18,33 тис. гривень. Одну постанову про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 340 грн фахівці направили до державної виконавчої служби для примусового виконання.

  Загальний розмір нарахованої шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу становить 1,38 млн гривень. Державні інспектори проводять роботу по відшкодуванню завданої державі шкоди, внаслідок чого порушники сплатили у добровільному порядку 1,18 млн гривень.

  До органів виконавчої влади та місцевого самоврядування фахівці Держгеокадастру Хмельниччини направили 43 клопотання про надання документів, матеріалів та іншої інформації, необхідних для здійснення державного нагляду (контролю) за використанням та охороною земель та 8 клопотань з питань дотримання вимог земельного законодавства.

  Крім того, впродовж І півріччя 2019 року державні інспектори розглянули 201 звернення громадян та юридичних осіб та 100 вимог органів прокуратури та інших правоохоронних органів.