• In English
 • На Херсонщині під час земельного аукціону стартова орендна ставка за земельну ділянку зросла більш ніж уп’ятеро

  На земельних торгах, організованих Головним управлінням Держгеокадастру у Херсонській області, було продано права оренди на 6 земельних ділянок для ведення фермерського господарства. Ділянки розташовані в адмінмежах Підстепненської сільської ради Олешківського району Херсонської області.

  Під час аукціону суттєво зросли відсоткові ставки за оренду всіх запропонованих аграріям земельних ділянок. Зокрема, за оренду трохи більше ніж 6,1 га ріллі учасник торгів запропонував 45,03% від нормативної грошової оцінки землі – уп’ятеро більше за стартовий розмір. Таким чином, розмір річної орендної плати зріс у 5,6 разу.

  Земельний масив площею понад 23,4 га віддали в оренду під майже 31% від нормативної грошової оцінки. За неї переможець торгів сплачуватиме понад 76 тис. грн орендної плати щороку. Це майже на 56,4 тис. більше за її стартовий розмір.

  На земельну ділянку площею 12,4 га за результатами торгів було встановлено 25,44 % річних – втричі більше від стартового. За право оренди ділянки аграрій щороку сплачуватиме до місцевого бюджету Херсонщини понад 27 тис. гривень.

  За ділянку площею 5,7 га сплачуватимуть 23,6% річних, що становить понад 14 тис. гривень. А за майже 12 га – 20,4 %, або понад 25 тис. гривень.

  Загальна площа переданої в оренду землі склала майже 71,5 га, а  середня відсоткова ставка – 27,05%. В сумі до місцевих бюджетів Херсонщини щороку надходитиме більш ніж 177,2 тис. гривень.

  Довідково

  Земельні торги проводять відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

  Із детальною інформацією про земельні ділянки, права оренди на які виставлені на продаж, можна ознайомитися в розділі «Земельні аукціони» на офіційному веб-сайті Держгеокадастру.