• In English
 • На фінансування інфекційних лікарень у Програмі медичних гарантій передбачено понад 333 мільйони гривень - НСЗУ
  Національна служба здоров’я України, опубліковано 03 квітня 2020 року о 18:01

  Національна служба здоров’я України уклала договори з усіма 18 інфекційними лікарнями країни. На їхнє фінансування передбачено понад 333 млн грн.

  Станом на 3 квітня 2020 року Національна служба здоров’я України уклала договір з усіма 18 інфекційними лікарнями, які надаватимуть допомогу пацієнтам із інфекційними захворюваннями у межах терапевтичного пакету.

  Інфекційні лікарні, які подали свої пропозиції НСЗУ на надання допомоги за Програмою медичних гарантій, розташовані у різних регіонах країни.

  На фінансування цих інфекційних лікарень передбачено 333 962, 2 тис. грн.

  Зважаючи на ситуацію з поширенням коронавірусної інфекції, НСЗУ перерозподілила 906 мільйонів гривень з програми медичних гарантій і рішенням Уряду їх було направлено у субвенцію в регіони - на підтримку діяльності лікарень під час пандемії. З цих коштів місцева влада може підтримати ті лікарні, які визначить, у тому числі, і інфекційні.

  Також в рамках заходів, спрямованих на протидію поширенню коронавірусної інфекції, в Україні було визначено 242 медичних закладів першої хвилі, які першими прийматимуть пацієнтів з коронавірусом. Список таких лікарень буде збільшуватись у разі необхідності. Побачити інформацію про лікарні та рівень їхньої оснащеності можна на новому дешборді НСЗУ (https://nszu.gov.ua/e-data/dashboard/likarni-covid). Серед цих лікарень є і інфекційні - наприклад, Черкаська міська інфекційна лікарня, Харківська обласна інфекційна лікарня тощо.

  Відповідні заклади охорони здоров’я відібрано і схвалено очільниками областей, регіональними Департаментами охорони здоров’я, рекомендовано НСЗУ спільно з МОЗ. Вимоги щодо формування мережі цих закладів затверджено головним санітарним лікарем України Віктором Ляшком (розпорядження №7 від 27.03.2020 року).

  Визначення цих лікарень є спільною позицією голів обласних державних адміністрацій, МОЗ та НСЗУ. Пріоритетним критерієм вибору визначено безпеку пацієнтів. Щоб госпіталізовані з COVID-19 пацієнти отримували всі необхідні медичні послуги без необхідності переведення до іншої лікарні при погіршенні стану. У лікарні госпіталізовуватимуть пацієнтів з COVID-19, стан яких погіршується.

  Загалом, за інформацією, наданою НСЗУ керівниками закладів та місцевими департаментами охорони здоров’я, у 242 лікарнях наявні 12 тис. інфекційних ліжко-місць, понад 1700 місць у відділеннях інтенсивної терапії та понад 1800 апаратів штучної вентиляції легень