• In English
 • На Дніпропетровщині запрацював сучасний ангіограф, за допомогою якого рятують пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, — Віктор Ляшко
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 08 грудня 2022 року о 08:30

  Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко разом із народним депутатом України Романом Каптєловим відвідав КНП «Павлоградська лікарня інтенсивного лікування», що на Дніпропетровщині, де завдяки закупівлі Міністерства охорони здоров’я змонтований і працює надсучасний ангіограф. Завдяки новітньому обладнанню на базі лікарні вже запрацював довгоочікуваний центр реперфузії, у якому лікарі можуть надавати необхідну та спеціалізовану допомогу пацієнтам з інсультом та інфарктом міокарда.

  «Ще один надсучасний ангіограф розпочав свою роботу на Дніпропетровщині. Завдяки такому оновленню в лікарні, що цілодобово надає спеціалізовану багатопрофільну медичну допомогу, з’явився спеціалізований центр, у якому лікарі зможуть проводити понад 250 інтервенційних втручань на рік та рятувати життя і здоров’я пацієнтів. Попри війну ми продовжуємо робити все можливе, аби мешканці як великих міст, так і найвіддаленіших районів України отримували якісні медичні послуги. Поспілкувалися з колективом лікарні й розуміємо, що зараз треба спрямувати наші зусилля на покриття потреби в дороговартісному апараті МРТ. Міська влада вже направила зусилля на ремонт приміщення, а ми з коштів, які передбачені в бюджеті 2023 року, будемо закуповуватимемо це обладнання», — сказав Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

  Проведення таких нових планових операцій планують розпочати вже з початку нового року.

  Ангіографічне обладнання дозволяє обстежувати та лікувати патології судин різних органів і систем, визначати місце звуження, закупорки або ж розширення судини, наявність внутрішньої кровотечі, поширення пухлинного процесу та інші процеси та хвороби, які виявити іншим шляхом вкрай складно, а інколи неможливо.

  Окрім того, новітнє обладнання дозволяє оперативно та достовірно діагностувати захворювання серцево-судинної системи людини, що допомагає кардіологам та нейрохірургам максимально оперативно надавати медичну допомогу у випадку інсульту чи інфаркту міокарда.

  Важливо, що для роботи з обладнанням команда медиків лікарні пройшла навчання та готова працювати в новому центрі реперфузії. Крім того, уже проведено монтаж обладнання та отримано ліцензію на його експлуатацію.

  Також на базі Павлоградської лікарні інтенсивного лікування з’явився сучасний рентгенапарат.

  Міністр охорони здоров’я України підкреслив, що одним із пріоритетних завдань для міністерства є модернізація закладів охорони здоров’я. Тому МОЗ і надалі докладатиме всіх зусиль, щоби заклади охорони здоров’я були забезпечені всім необхідним навіть у такий надскладний час.

  Окремо Віктор Ляшко додав, що кожен медичний заклад зобов’язаний зробити все можливе, аби медобладнання швидко монтувалося, вводилося в експлуатацію і якнайскоріше працювало на користь пацієнтів.

  Міністерство охорони здоров’я України нагадує, що у 2021 році ДП «Медичні закупівлі України» на замовлення МОЗ закупило 24 стаціонарні цифрові ангіографічні рентгенівські системи на 210 млн грн. Постачання, монтаж та налагоджування медичного обладнання в заклади охорони здоров’я України триває навіть під час війни.