• In English
 • На Дніпропетровщині зводять унікальну для України естакаду
  Дніпропетровська ОДА, опубліковано 07 жовтня 2021 року о 11:48

  На Дніпропетровщині триває будівництво нової національної траси Н-31. Мостовики, дорожники і важка техніка працюють цілодобово. За мостом через канал Дніпро-Донбас укладають останні 29,5 км дороги. Там зводять мости і тунелі. Найскладніша споруда – 600-метрова естакада. Її монтують унікальним для України способом. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

  «У регіоні втілюють наймасштабніший дорожній проект. Будують сучасну трасу у київському напрямку. Нову магістраль Н-31 зводять в обхід сіл Дніпровського району. Нині за каналом Дніпро-Донбас прокладають автошлях та одночасно зводять мости і тунелі», – зазначив Валентин Резніченко.

  Нову трасу Н-31 укладають кілометр за кілометром. Масштабні роботи – за програмою Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво».

  На черзі у підрядників – одна з найскладніших ділянок. На відрізку 1,2 км укладають багатошаровий дорожній одяг. З одного боку – вже асфальт. З іншого – влаштовують основу із щебенево-піщаної суміші та цементу.

  Далі зводять естакаду через річку Оріль. У цьому місці водойма має складне русло, тому прийняли таке інженерне рішення, підкреслив начальник Служби автомобільних доріг у Дніпропетровській області Олександр Коломійцев.

  «Зараз бетонуємо опори. Їх буде 10-ть. Згодом на них насувним способом влаштуємо залізобетонну конструкцію довжиною майже 600 м. Такий досвід буде першим для України», – сказав Олександр Коломійцев.

  Всі елементи полотна шляхопроводу виготовлять на місці, додав він. Нині тривають підготовчі роботи. Монтують величезний козловий кран. З його допомогою і насуватимуть 600-метрову конструкцію естакади.

  За естакадою улаштовують піщану основу дорожнього полотна. Далі зводять ще три малі й великі мости. Монтують опалубки під балки. Заливають палі. Проектом передбачено й тунелі – для проїзду сільгосптехніки та вільного проходу тварин. Загалом на ділянці за каналом буде понад 50 штучних споруд. На Дніпропетровщині вже готові 28,6 км нової автомагістралі. Збудованою дорогою користуються водії з навколишніх сіл. Загальна довжина траси Н-31, що проходитиме Дніпропетровщиною, – майже 60 км.