• In English
 • На Дніпропетровщині зводять сучасний будинок для дітей-сиріт
  Дніпропетровська ОДА, опубліковано 18 червня 2019 року о 09:57

  Замість непривітних інтернатів – модернові будиночки. Всередині все – наче вдома. Тепло, комфорт і родинний затишок. Такі оселі для дітей-сиріт нині зводять «з нуля» у різних куточках області. У розпалі – й будівництво у Раївці Синельниківського району. Про це повідомив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

  «Змінюємо застарілу систему виховання дітей, що залишилися без батьківського піклування. Замість інтернатів зводимо для них за сучасними технологіями малі групові будинки. Там дітлахи матимуть комфорт і родинний затишок», – зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

  Затишну домівку матимуть і діти-сироти Синельниківського району. Для них одноповерховий будинок зводять у Раївці.

  «Побутові умови будуть максимально наближені до сімейних. Директор виконуватиме лише адміністративну функцію. А вихователі фактично замінять маму. Вони допомагатимуть дітям поратися по господарству – прибирати, готувати їжу. Привчатимуть їх до самостійного дорослого життя», – сказав заступник Раївського сільського голови Ігор Калашников.

  Будинок вже із покрівлею та вікнами. Зараз підрядники утеплюють фасад. Всередині проводять внутрішнє планування кімнат. Стіни обшивають гіпсокартоном. Розпочали й благоустрій території. Всередині буде 5 спалень, вітальня, їдальня. У будиночку проживатимуть 10 дітей. П’ятеро вихователів працюватимуть позмінно. Кожна дитина матиме власного наставника.

  На відміну від інтернатів малі групові будинки будуть відкритими закладами. Діти зможуть ходити до звичайної школи, відвідувати гуртки, приводити у гості друзів.

  На Дніпропетровщині малі групові будинки для дітей-сиріт зводять у Павлоградському, Петриківському, Синельниківському та Солонянському районах.