• In English
 • На Дніпропетровщині українська компанія виробляє електрообладнання та інвестує в енергонезалежність країни

  Заступник Голови Держенергоефективності Юрій Шафаренко здійснив робочу поїздку на вітчизняний завод із виробництва енергетичного обладнання у м. Прідніпровську  та сонячну електростанцію у Дніпропетровській області.

  Завод виробляє електрощитове обладнання для різних сфер застосування - від сонячних, вітрових та електричних підстанцій до комерційної нерухомості.

  «Подібні проекти – це привід для гордості за країну та взірець для наслідування. Вітчизняна компанія на власному прикладі демонструє, що в Україні цілком реально і потрібно впроваджувати власні заводи, створювати виробничі хаби. І таким чином робити свій внесок в енергетичну та економічну незалежність держави. Адже кошти залишаються працювати в економіці, дають робочі місця, у т.ч. у суміжних галузях, збільшують надходження до бюджетів», - повідомив Юрій Шафаренко під час екскурсії на об’єкти.

  Родзинкою заводу є те, що на дахах виробничих споруд встановлено сонячну електростанцію сумарною потужністю 0,7 МВт.

  Після ознайомлення із роботою заводу учасники відвідали один із численних інвестиційних проектів компанії - сонячну електростанцію потужністю 7 МВт у Межирицькому районі Дніпропетровської області. На сонячній електростанції також встановлено і енергетичне обладнання, вироблене на заводі.

  Відвідуючи СЕС, Юрій Шафаренко зауважив, що «зелена» енергетика в усьому світі вважається шляхом для сталого низьковуглецевого розвитку, для економічного відновлення, особливо у складні часи пандемії.

  За даними Міжнародного енергетичного агентства, відновлювані джерела енергії були єдиним джерелом енергії, попит на який у 2020 році в світі зріс, незважаючи на пандемію. Так, минулого року потужності «зеленої» енергетики зросли на 45% до майже 280 ГВт. За прогнозом МЕА, сонячна енергетика продовжить бити рекорди і сягне 162 ГВт до 2020 року, а це майже на 50% вище рівня до пандемії 2019 року.

  «Україна також має значний потенціал «зеленої» енергетики, який вже почали розкривати. На сьогодні в країні встановлено 8,7 ГВт потужностей відновлюваної електроенергетики. Це проекти на суму близько 8,2 млрд євро інвестицій. Наразі важливо забезпечити подальший збалансований розвиток цієї сфери. І ми розробляємо новий Національний план дій з відновлюваної енергетики до 2030 року, а також механізми підтримки  - Net Energу Metering та гарантії походження енергії», - підкреслив Юрій Шафаренко.