• In English
 • На базі вишу вперше створили Центр підтримки технологій та інновацій – у ньому можна отримати допомогу з патентування своєї розробки
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 12 квітня 2019 року о 15:06

  Уперше на базі українського вишу створено Центр підтримки технологій та інновацій – його відкрив 12 квітня 2019 року заступник Міністра освіти і науки Максим Стріха в Національному авіаційному університеті.

  Насамперед такі центри даватимуть підтримку винахідникам та інноваторам в питаннях патентування їхніх розробок. Зокрема, в них буде доступ до патентного пошуку – інструмента, що дає розуміння про актуальність тих чи інших наукових пошуків, винаходів, стартапів. У центрі також можна буде отримати необхідну інформацію щодо правової охорони розробки, тобто як захистити з юридичного боку об’єкт права інтелектуальної власності.

  «Через такі центри ми хочемо дати додатковий стимул для розвитку інновацій та академічного підприємництва в університетах. З ініціативою їх створення МОН виступило ще 2016 року, в межах проекту зі створення інноваційної інфраструктури в закладах вищої освіти. І зараз, завдяки спільним зусиллям з Міністерством економічного розвитку і торгівлі та за підтримки Всесвітньої організації інтелектуальної власності, починає роботу перший Центр підтримки технологій та інновацій на базі ЗВО», – відзначив Максим Стріха.

  Також він повідомив, що за підсумками роботи центру на базі НАУ розглядається можливість відкриття таких центрів на базі університетів в інших регіонах України.

  Нагадуємо, що 16 травня відбудеться Всеукраїнський фестиваль інновацій, який проводить МОН у партнерстві з бізнес-організаціями. У його межах, зокрема, пройде конкурс стартапів та інноваційних проектів, де за перемогу змагатимуться 60 учасників.