• In English
 • МЗУ заощадило на закупівлях близько 24% від очікуваної вартості препаратів за сім місяців 2021 року
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 07 серпня 2021 року о 13:19

  Станом на 5 серпня 2021 року ДП «Медзакупівлі України» уклало договори на централізовану закупівлю 105 номенклатурних найменувань товарів на суму 716 млн грн за кошти 2021 року. Ще за 103 позиціями вже проведені аукціони та триває контрактування. Тендерні процедури по решті 394 позиціям тривають. 

  За результатами вже проведених аукціонів у Prozorro загальна сума пропозицій переможців склала 1,5 млрд грн. Орієнтовна сума заощаджень коштів платників податків на всіх проведених наразі торгах становить 457 млн грн або 24% від очікуваної вартості у 1,9 млрд грн. 

  Переможці аукціонів - міжнародні та українські виробники фармпродукції, а також  постачальники. Ми спостерігаємо високу зацікавленість у процедурах та конкурентну ринкову боротьбу, внаслідок чого забезпечується зниження цін. Це стало можливим завдяки фаховій роботі фахівців команди ДП МЗУ, якісній підготовці до тендерів, а також ефективній співпраці з партнерами. 

  Що означає заощадження у 457 млн грн? 

  Це сумарний бюджет, виділений на закупівлю ліків для пацієнтів за напрямами АРВ-терапії та дитячої онкології в 2021 році. Це більше ніж 1 тис. апаратів штучної вентиляції легень експертного класу. Це близько 22 тис. наборів для лабораторних досліджень, за допомогою яких можна провести 2 млн ПЛР тестувань на COVID-19. 

  Зрештою, це можливість забезпечити більшу кількість пацієнтів необхідним безоплатним лікуванням за державний кошт.

  Зазначимо, що всі потенційні постачальники ДП «Медзакупівлі України» проходять перевірку на доброчесність. У 2021 році відділом антикорупційної діяльності та комплаєнс ДП МЗУ перевірено та кваліфіковано 156 унікальних постачальників.  

  Слідкувати за перебігом закупівельних процедур та поставками ліків і медвиробів, що закуповуються ДП МЗУ, зручно: