• In English
 • МЗС України, Український інститут та ГО «Вікімедіа Україна» запускають кампанію «Місяць культурної дипломатії України»
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 10 лютого 2021 року о 11:22

  #UkraineEverywhere — із таким закликом з 10 лютого до 10 березня відбудеться «Місяць культурної дипломатії України» у Вікіпедії. Кампанія спрямована на покращення та створення статей про Україну та українську культуру українською та іншими мовами.

  «Світ має знати більше про креативну, динамічну, інноваційну Україну. Місяць культурної дипломатії у Вікіпедії — це добра нагода розказати більше про українську культуру в одному із найпопулярніших джерел інформації, як українською мовою, так і іноземними. Адже кому ще розповідати про Україну світові, як не самим українцям? Закликаю всіх гуртом взятися за цю справу, аби у Вікіпедії з’явилися нові статті про сучасне українське кіно, музику, театр, літературу та мистецтво», — зауважив Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. 

  Місяць культурної дипломатії України буде присвячений відомим українським митцям кіно, музики, літератури, архітектури, дизайну, які зробили вагомий внесок у світову культуру і про котрих ще немає статей у Вікіпедії. В рамках кампанії авторів закликають доповнювати та створювати нові статті іноземними мовами, щоб об'єктивна інформація про Україну була доступною у різних регіонах світу. З цією ж метою Міністерство закордонних справ України та Український інститут нещодавно запустили сайт Ukraine.ua. 

  «Для мільйонів людей Вікіпедія є першим джерелом інформації на найрізноманітніші теми. Саме тому важливо задіяти можливості Вікіпедії, аби розповідати світові про українські явища, імена і події зрозумілою для читачів мовою. Цей проект - про внесок українців до світової культури, тож ми розраховуємо залучити до нього якомога більше однодумців», — коментує генеральний директор Українського інституту Володимир Шейко. 

  До кампанії уже долучились понад 15 університетів України, Чеської Республіки, США.

  У рамках проекту планується проведення двох вебінарів 17 лютого (українською мовою) та 19 лютого (англійською мовою), які допоможуть ознайомитися або ж краще розібратися з написанням статей для Вікіпедії. Для участі необхідно зареєструватися до 16 лютого: http://bit.ly/2YGDWzi.  

  Запрошуємо усіх охочих долучитися до «Місяця культурної дипломатії України». Уся інформація про конкурс, список пропонованих статей та умови участі доступна на ucdm.wikimedia.org.ua

  Контакт з усіх організаційних питань: info@wikimedia.org.ua, контакт для преси: kseniia.kalyna@ui.org.ua

  #UCDMonth  #UEWikipedia 

  Довідково

  Навесні 2020 року МЗС України розпочало співпрацю з ГО «Вікімедіа Україна», щоб наповнювати найбільшу у світі онлайн-енциклопедію – Вікіпедію  – об’єктивною та достовірною інформацією про Україну.

  У травні 2020 року відбувся онлайн марафон «Місяць української дипломатії». Упродовж місяця автори україномовної Вікіпедії доповнювали та створювали нові статті про зовнішню політику України, відносини з іншими країнами, участь в міжнародних організаціях, інтеграцію до ЄС, НАТО та публічну дипломатію.