• In English
  • МЗС: Україна та ЄС провели 11-й раунд консультацій
    Міністерство закордонних справ України, опубліковано 28 травня 2024 року о 08:45

    27 травня в рамках діалогу між Києвом та Брюсселем, відбувся 11-й раунд консультацій Україна – ЄС щодо правових наслідків тимчасової окупації територій України, включно з Автономною Республікою Крим і м.Севастополь. Вперше, після повномасштабного вторгнення, сторони розширили порядок денний консультацій та обговорили ситуацію щодо всіх територій України, тимчасово окупованих росією.

    Делегацію України на консультаціях очолив перший заступник Міністра закордонних справ України Андрій Сибіга, делегацію ЄС – директор з питань росії, Східного партнерства, Центральної Азії та ОБСЄ Європейської служби зовнішньої діяльності Люк Девінь. У консультаціях також взяли участь представники причетних міністерств та відомств України, Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим, спецпредставник ЄС з питань прав людини, а також експерти Європейської служби зовнішньої діяльності та Європейської Комісії.

    У ході консультацій сторони обговорили питання, пов’язані з процесом деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Окрему увагу було приділено діяльності Міжнародної Кримської платформи як формату об’єднання міжнародних зусиль для деокупації Криму.

    Делегації обмінялися думками щодо безпекової ситуації та масштабних порушень прав людини на тимчасово окупованих територіях, обговорили шляхи посилення взаємодії між Україною та ЄС з метою повернення примусово вивезених громадян України, у тому числі дітей.

    Важливими елементами дискусії стали актуальні питання зміцнення оборонного потенціалу нашої держави за рахунок заморожених на території ЄС російських активів. Окрему увагу приділили посиленню санкційної політики ЄС з метою обмеження спроможностей росії продовжувати воєнну агресію.

    Українська сторона висловила очікування, що наступний 14-й пакет санкцій включатиме вагомі секторальні обмежувальні заходи проти країни-агресора та передбачатиме подальші дієві кроки з метою протидії обходу санкцій.

    Представники української делегації закликали ЄС активніше використовувати Глобальний санкційний механізм ЄС за права людини з метою притягнення до відповідальності представників держави-агресора, причетних до масових порушень прав людини на тимчасово окупованих територіях України.

    Сторона ЄС підтвердила готовність продовжувати всебічну підтримку України для відновлення її територіальної цілісності в міжнародно визнаних кордонах, а також послідовної імплементації політики невизнання рішень рф щодо незаконної анексії українських територій.

    Учасники консультацій погодилися, що Глобальний саміт миру, підготовка до якого здійснюється Україною та Швейцарією, стане важливим елементом на шляху зупинення російської агресії, встановлення стійкого і справедливого миру в Україні і на європейському континенті.