• In English
 • МЗС: Чеські парламентарі наголосили на необхідності більшого згуртування міжнародної спільноти
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 10 квітня 2019 року о 08:59

  9 квітня 2019 року відбулася зустріч Міністра закордонних справ Павла Клімкіна, заступника Міністра закордонних справ України Василя Боднара з делегацією депутатів Комітету у закордонних справах Палати депутатів Парламенту Чеської Республіки на чолі з Головою Комітету Лубоміром Заоралеком.

  Українська сторона ознайомила учасників заходу з ситуацією навколо виборчого процесу в Україні, суспільних настроїв, небезпеки російського втручання та необхідності посилення подальших спільних зусиль із боротьби з гібридними загрозами з боку Росії.

  Чеську делегацію також було поінформовано про сучасний стан внутрішньої політики України в контексті результатів першого етапу децентралізації влади.

  У сфері зовнішньої політики, на прохання чеської сторони, було дано оцінку співробітництву України з країнами ЄС, США та Китаєм.

  Чеська сторона висловила солідарність і підтримку Україні, наголосивши на необхідності більшого згуртування безпекової та оборонної взаємодії міжнародної спільноти.

  Співрозмовники обмінялися думками щодо перспектив розвитку співпраці у форматі Східного партнерства, обговорили виборчі перегони до Європейського Парламенту та важливість розподілу політичних сил у його новому складі для загального напрямку європейської політики.

  Делегація чеського Парламенту планує також відвідати Херсон та Одесу.