• In English
 • «Митний безвіз» у цифрах: більше 15 тис. транзитних декларацій за 10 місяців міжнародного застосування NCTS
  Міністерство фінансів України, опубліковано 03 серпня 2023 року о 11:25

  За 10 місяців «митного безвізу» оформлено більше 15 тис. транзитних декларацій у системі NCTS (New Computerized Transit System).

  Загальна кількість переміщень з України за 10 місяців склала 12 363. У липні 2023 року в країнах-учасницях Конвенції про процедуру спільного транзиту було завершено 3 196 переміщень, розпочатих в Україні.

  З початку міжнародного застосування NCTS по 2 653 деклараціях спільного транзиту товари були успішно доставлені до митниць призначення на митній території України. Кількість таких декларацій у липні 2023 року склала 738.

  Станом на кінець липня 2023 року підприємствам надано 49 авторизацій на застосування транзитних спрощень, а саме: 27 авторизацій на використання загальної гарантії (у тому числі 8  – на збільшення розміру референтної суми загальної гарантії та 1 –  на використання загальної гарантії зі зменшенням розміру референтної суми до 30 %), 18 авторизацій – на об’єкти авторизованих вантажовідправників та вантажоодержувачів, а також 4 авторизації – на використання пломб спеціального типу.

  Більше 20 заяв від підприємств знаходяться на різних етапах розгляду.

  З моменту запуску в кінці квітня 2023 року вебсервісу електронної подачі гарантій для застосування при спільному транзиті гарантами, які мають право гарантувати переміщення товарів під процедурою спільного транзиту, в електронному вигляді зареєстровано 23 загальні та більше 280 індивідуальних гарантій. На сьогодні вебсервіс електронної подачі гарантій активно використовують уже 5 гарантів.

  Інформація про нові можливості для України з приєднанням до Конвенції про процедуру  

  Інформація для бізнесу та служба підтримки Держмитслужби – за посиланням.