• In English
 • Михайло-Коцюбинський ліцей відбудують за кошти з благодійного матчу UNITED24, — постанова Уряду
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 10 травня 2024 року о 17:33

  64 мільйони гривень, зібрані через платформу UNITED24, виділено на відбудову Михайло-Коцюбинського ліцею на Чернігівщині. Відповідне рішення Уряд ухвалив сьогодні, 10 травня.

  Заклад потребує повного відновлення, оскільки потрапив під обстріл 4 березня 2022 року, селище на той час було в окупації. В укритті закладу освіти перебували люди, одна з працівниць загинула. Основний удар прийшовся на кабінети хімії, фізики, інформатики та захисту України.

  Порятунок Михайло-Коцюбинського ліцею розпочався одразу після обстрілу. Люди самотужки відновлювали дах, щоб повністю не втратити заклад. Частково будівельні матеріали та виконання інших робіт оплатили коштом місцевого бюджету та спонсорів. Завдяки цьому ліцей згодом зміг частково відновити очне навчання, проте потребував значних коштів для повноцінного відновлення та створення безпечного освітнього середовища.

  Тепер вдасться остаточно завершити відбудову — відремонтувати систему опалення, класні кімнати, обладнати сучасний комп'ютерний клас та облаштувати повноцінне безпечне укриття. Тож усі учні Михайло-Коцюбинського ліцею зможуть повернутися до очного навчання.   

  8 квітня комісія МОН із питань розподілу коштів для задоволення потреб освіти і науки підтримала звернення Чернігівської ОДА щодо розподілу коштів для відновлення Михайло-Коцюбинського ліцею. У звʼязку з цим виникла потреба в ухваленні постанови Кабінету Міністрів України «Про розподіл у 2024 році коштів з рахунка для задоволення потреб освіти і науки, відкритого Міністерством освіти і науки в Національному банку».

  Фінансування здійснюватиметься за кошти, залучені в межах благодійного футбольного матчу Game4Ukraine, організованого в Лондоні амбасадорами фандрейзингової платформи UNITED24 Андрієм Шевченком та Олександром Зінченком. Кошти надійшли на рахунок, відкритий Міністерством освіти і науки в Національному банку.