• In English
 • Михайло Федоров: Ми хочемо прибрати людський чинник з розмитнення авто
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 09 січня 2024 року о 15:53

  За останні 1,5 року ухвалили понад 20 законів і нормативно-правових актів, які змінили правила гри й дали змогу відкрити ринки для розвитку інновацій та технологій. Зараз в Україні працюють близько 200 компаній, які займаються дронами, а виробники оборонних технологій отримують гранти від Brave1. Про це в ефірі національного марафону розповів Віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

  «Мільйон дронів за рік — досить реалістична цифра. Дуже багато залежить від характеристик, про які дрони йдеться. Наприклад, FPV можна зробити й понад мільйон. Наявних спроможностей компаній уже вистачає, щоб задовольнити таку цифру. Ринок розігнався набагато швидше, ніж є грошей, щоб викуповувати БпЛА. Тому потрібно збільшувати фінансування, відкривати ринки. Конкуренція здатна генерувати інновації», — зазначив Михайло Федоров.

  Також Віце-прем’єр-міністр розповів, що на розгляд Парламенту подали новий законопроект про розмитнення в Дії. Це буде перший кейс, який покаже, як може працювати митниця без людського чинника.

  «Ми хочемо прибрати фактор чиновника з розмитнення авто. Це ідеальна конструкція для будь-якої послуги, яку ми запускаємо. Ми подали оновлений законопроєкт, але ключовий принцип залишається незмінним — людина не вирішує, скільки коштуватиме розмитнення авто. Розмитнення авто в Дії може бути показовим кейсом того, як змінюється митниця, коли немає людського фактору. Упевнений, ми зможемо довести до результату цей проєкт», — каже Михайло Федоров.

  Детальніше дивіться за посиланням: https://youtu.be/MNipR0g8Z0g