• In English
 • МВС закликає посилити відповідальність у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 25 квітня 2018 року о 17:32

  МВС закликає посилити відповідальність у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки. Відповідні зміни до Кодексу про  адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу ухвалені сьогодні, 25 квітня, на засіданні Уряду та направлені до Верховної Ради.

  За інформацією Державної служби з надзвичайних ситуацій протягом останніх п’яти років в Україні сталося близько 353 тисяч пожеж, на яких загинуло понад 11 тисяч осіб, а прямі збитки від них склали майже 6 мільярдів гривень.

  Водночас максимальний штраф, накладений на правопорушника, становить 170 гривень. В результаті керівникам підприємств простіше сплатити штраф, ніж виділяти кошти на забезпечення належного рівня пожежної безпеки.

  З метою вирішення цього дисбалансу МВС та ДСНС підготували проект Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки».

  Цим актом пропонується підвищити розмір штрафів. Зокрема, за порушення встановлених вимог пожежної безпеки для громадян пропонується встановити штраф від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів, а для посадових осіб та фізичних осіб-підприємців – від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів.