• In English
 • МВС та UNFPA визначили напрямки подальшої співпраці щодо протидії домашньому насильству
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 21 березня 2024 року о 11:53

  Перспективні напрямки співробітництва обговорили, 20 березня, під час зустрічі заступник Міністра внутрішніх справ України Катерини Павліченко з Директором регіонального офісу Фонду ООН в галузі народонаселення в країнах Східної Європи та Центральної Азії Флоренс Бауер.

  Серед основних: 

  • нарощення спроможностей підрозділів Нацполіції, які працюють над протидією домашньому та гендерно зумовленому насильству в Україні;
  • підвищення кваліфікації працівників Національної поліції України та операторів диспетчерських служб «Служба 112» та «102», які приймають виклики постраждалих від домашнього та гендерно зумовленого насильства;
  • посилення експертної підтримки для впровадження законодавчих змін.

  Окремим вектором співпраці буде робота з ветеранами та членами їхніх сімей.

  Наразі Міністерство разом з фондом реалізують проект «Підтримка поліції для створення ефективної моделі реагування на домашнє та гендерно зумовлене насильство в умовах війни і на перехідний період». В рамках такої співпраці поліцейські Сумщини та Дніпропетровщини пройдуть відповідні навчання. Під час зустрічі сторони домовились, що уже наприкінці квітня ці підрозділи отримають все необхідне матеріально-технічне забезпечення для роботи.

  Катерина Павліченко висловила подяку за багаторічну співпрацю, яка склалася у МВС та Фонду. Завдяки рокам спільної роботи в обох інституцій уже сформувався високий рівень інституційної памʼяті, що дозволило вибудувати комплексну систему реагування на випадки домашнього насильства.

  «Через війну в Україні чимало людей втратили близьких, житло, роботу. Очікувано збільшується напруга у суспільстві та зростає інтенсивність насильницької поведінки. Наше міністерство враховує ці та інші тенденції в аналізі безпекової ситуації. За прогнозами Аналітичного центру МВС на 2024 рік очікується збільшення кількості адміністративних правопорушень до 21%, а  кримінальних до 30%», – зазначила Катерина Павліченко.

  Упродовж двох місяців 2024 року в Україні зареєстровано на 56% більше кримінальних правопорушень пов’язаних з домашнім насильством. Дещо менша динаміка росту серед адміністративних правопорушень, виявлено на 21% більше, ніж у 2023 році. 

  Заступник очільника МВС також розповіла про законодавчі ініціативи, які стосуються адаптації законів до вимог Стамбульської конвенції та впровадження електронних засобів контролю за кривдниками.

  «Я мала можливість поспілкуватися з різними службами, але робота поліції вражає найбільше. Сьогодні і навчання поліцейських, і розвиток спроможностей Нацполіції – все це надзвичайно ефективна стратегія, на яку ми дійсно можемо посилатися як на взірцеву для інших країн», – підкреслила Флоренс Бауер. 

  Директор регіонального офісу UNFPA в країнах Східної Європи та Центральної Азії відзначила високий рівень українських інституцій в роботі з постраждалими. Вона висловила підтримку ініціатив МВС та запевнила, що Фонд ООН в галузі народонаселення в першу чергу орієнтуватиметься саме на потреби системи Міністерства.