• In English
 • МВС: Переобладнання автівок для навчання осіб з інвалідністю. Як це працює? І де брати дозвіл?
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 08 липня 2023 року о 13:33

  Життя за кермом дає додаткові можливості. Це робить нас значно мобільнішими й відкриває світ. Особливо, це важливо людям з інвалідністю. Адже саме авто допомагає їм доторкнутися до тих речей, про які вони лише мріяли.
  І хтозна, можливо, просто зараз вони стають водіями завдяки флагманському проекту МВС «Автошколи для осіб з інвалідністю», який презентували перша леді Олена Зеленська,  заступник Міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко та начальник Головного сервісного центру МВС Микола Рудик.

  Це частина ініціативи «Без бар’єрів» і саме та дієва безбар’єрність, яку Україна зобов’язалася втілювати ще до російського вторгнення: рівні можливості, комфорт і зручність для всіх українців у всіх сферах.

  В автошколах для осіб з інвалідністю можна опанувати автотранспорт категорії В і ручне керування автівкою. Тому постало актуальне питання про переобладнання транспортних засобів автошкіл для навчання осіб з інвалідністю.

  Головний сервісний центр МВС відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 липня 2010 року № 607 забезпечує надання послуги з погодження переобладнання транспортних засобів, зокрема на ручне керування.

  Послугою можуть скористатися як організації, що надають послуги з підготовки водіїв (автошколи), так і громадяни, що мають обмеження здатності до самостійного пересування та бажають підвищити рівень своєї мобільності.

  Для замовлення зазначеної послуги:
  — звертатися до спеціально уповноваженого органу Державного підприємства «ДержавтотрансНДІпроект», або до Головного сервісного центру МВС з таким пакетом документів:
  — письмова заява про погодження переобладнання транспортного засобу, у якій зазначаються відомості про транспортний засіб, вид переобладнання, а також технічна та інша інформація, необхідна для проведення переобладнання;
  — платіжні документи (платіжні доручення, квитанції) з кодом проведеної операції або відміткою банку, відділення поштового зв’язку або код проведеної операції (реквізити платежу) про внесення плати в будь-якій формі, який можливо перевірити за допомогою державного сервісу перевірки квитанцій за адресою: https://check.gov.ua/.

  Більш детальна інформація щодо необхідних документів за посиланням.

  Повний пакет документів у паперовому вигляді слід подати особисто або через уповноважену особу, а також можна надіслати їх поштою.

  Отримати оформлений документ (висновок) про погодження переобладнання транспортного засобу можна щовівторка та щочетверга з 10:00 до 17:00 за адресою: м. Київ, вул. Академіка Туполєва, 19.

  Юридична особа для отримання висновку повинна мати при собі документ, що посвідчує особу (паспорт), доручення за формою М-2 або на фірмовому бланку підприємства. У разі отримання висновку безпосередньо керівником підприємства при собі необхідно мати печатку підприємства, документ, що посвідчує особу (паспорт) та завірений витяг з реєстру юридичних осіб.

  Фізична особа (власник транспортного засобу) для отримання висновку повинна мати при собі документ, що посвідчує особу. Крім того, у період воєнного стану за бажанням фізичних осіб-власників цих транспортних засобів оформлені висновки можуть бути надіслані на зазначену у заяві адресу засобами поштового зв`язку (Укрпошта) за рахунок отримувача.

  Вартість послуги наразі становить — 134, 60 грн (разом із бланковою продукцією).
  Термін надання послуги не перевищує 10 робочих днів з дати реєстрації заяви про погодження переобладнання.

  За детальною консультацією щодо переобладнання звертайтеся за номерами телефонів:
  (044) 374-13-71, (044) 374-13-69.