• In English
 • МОЗ: Відбулася робоча зустріч з делегацією посольства Франції в Україні та Асоціацією французьких роботодавців MEDEF
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 08 лютого 2023 року о 20:01

  Сьогодні під головуванням Міністра охорони здоровʼя України Віктора Ляшка відбулася зустріч з представниками посольства Франції в Україні та Асоціації французьких роботодавців MEDEF.

  «Франція допомагає Україні з перших днів війни. Ми вдячні за підтримку у сфері охорони здоров’я, своєчасне реагування на потреби медичної сфери та можливості для громадян України отримувати доступну медичну допомогу в цей важкий час. Будемо і надалі координувати наші спільні зусилля задля перемоги демократичних цінностей у світі, міцно тримаючи медичний фронт разом. Однак, вже зараз ми маємо думати і на перспективу: як-от проекти з відновлюваної енергетики за відбудови зруйнованих лікарень чи локалізацію виробництва міжнародних компаній в Україні», – зауважив Віктор Ляшко.

  Під час зустрічі обговорили питання гуманітарної допомоги, а саме:

  • домовленість про надання Україні протягом 80-120 днів мобільних госпіталів в рамках спільного французько-іспанського проєкту;
  • надання мобільних апаратів УЗД для військових на першій лінії фронту, які дозволяють оперативно виявляти ступінь пошкодження внутрішніх органів у разі поранення;
  • навчальні модулі з військової медицини щодо надання першої медичної допомоги;
  • навчання фахівців, які надають психологічну підтримку тим, хто страждає від посттравматичного стресового розладу.

  Окрім цього, звернули увагу партнерів на проблему затримок у постачанні ліків та обладнання французького виробництва, закуплених українською стороною коштом державного бюджету. Особливо це питання є критичним щодо онкопрепаратів та тромболітиків.