• In English
 • МОЗ України та Світовий банк підписали угоду про позику на 100 млн євро
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 23 грудня 2022 року о 12:20

  Міністерство охорони здоров’я України спільно зі Світовим банком розпочинають новий проект у сфері відновлення системи охорони здоров’я – «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя» (НЕАL).

  Сьогодні Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко та директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Аруп Банерджі підписали угоду про позику у розмірі 100 млн євро та угоду про безповоротний грант 10 млн доларів США від Глобального фінансового фонду. Ці кошти забезпечать початкове фінансування проекту, загальна вартість якого буде складати 500 мільйонів доларів США.

  На даний час за підтримки Світового банку МОЗ України продовжує реалізацію двох великих проектів у сфері охорони здоров’я. Зокрема, це проекти «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» та «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні». Загальний обсяг позики Світового банку на ці проекти складає – 681,1 млн доларів США.

  «Від початку повномасштабної війни в Україні МОЗ та Світовий банк продовжують активно співпрацювати у сфері охорони здоров’я. Завдяки міцній підтримці Світового банку Міністерство змогло забезпечити спроможність України у протидії пандемії COVID19. А нині ми маємо надійного партнера, який допомагає утримувати систему охорони здоров’я в боротьбі України з російською агресією. І ми надзвичайно вдячні за таку активну підтримку та допомогу, – сказав Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. – Наша співпраця продовжується у новому проекті, який здатний задовольнити важливі невідкладні потреби у медичних послугах, а також відновити систему охорони здоров’я, враховуючи виклики воєнного та післявоєнного часу».

  Проект включатиме заходи із задоволення нових та невідкладних потреб у сфері охорони психічного здоров’я та реабілітації. Зокрема, будуть профінансовані заходи, спрямовані на впровадження ефективних послуг з реабілітації та послуг у сфері психічного здоров’я. Це дасть змогу краще реагувати на нинішню кризову ситуацію та створювати кращі платформи для надання послуг у майбутньому.

  У рамках проекту передбачено придбання необхідного обладнання для реабілітації та транспортних засобів для мобільних мультидисциплінарних команд з психічного здоров'я; проведення відновлювальних робіт у закладах, що надають послуги у сфері охорони психічного здоров'я та реабілітації; навчання медичних працівників закладів охорони здоров’я на первинному та спеціалізованому рівнях.

  У плані проекту HEAL передбачено заходи з відновлення та підтримки закладів первинної медичної допомоги та лікарень. Насамперед йдеться про відновлення пошкоджених та зруйнованих будівель і споруд медичних закладів.

  Ще одним важливим напрямом проекту є підтримка цифровізації та інновацій у медичній сфері. Зокрема, це розвиток електронної охорони здоров’я та цифрових технологій, які здатні не лише покращити ефективність, прозорість і контроль надання послуг, а й зробити їх зручнішими для пацієнтів.

  Міністерство охорони здоров’я України висловлює вдячність команді Світового банку за підтримку медичної галузі України та за високу оцінку роботи команди МОЗ. Співпраця МОЗ і Світового банку є важливим кроком до зміцнення України на шляху до перемоги над російським агресором.

  Нагадаємо, напередодні МОЗ та Світовий банк обговорили подальше схвалення проекту «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя» (Heal Ukraine) Радою директорів Світового банку.