• In English
 • МОЗ: У світі відзначають Міжнародний день шкільного харчування
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 14 березня 2024 року о 14:13

  Сьогодні Україна разом з усім світом відзначає Міжнародний день шкільного харчування (International School Meals Day). Його святкують уже вдванадцяте.

  Мета цього дня – підвищити обізнаність про роль здорового харчування у закладах середньої освіти, а також – привернути увагу до важливості правильних харчових звичок, підкреслити звʼязок між раціональним харчуванням, кращою академічною успішністю і здоров’ям у дорослому житті.

  Цьогорічна тема Міжнародного дня шкільного харчування присвячена інноваціям в шкільному харчуванні й пошуку нових сталих рішень його впровадження.

  В Україні реформа харчування у закладах освіти, ініційована першою леді Оленою Зеленською, розпочалася у 2020 році. Вона спрямована на забезпечення дітей якісним, безпечним та повноцінним харчуванням у садочках і школах, формування культури здорового харчування та поширення її серед українських родин.

  Навіть виклики війни не зупинили реформу, навпаки – вона набула більшого значення, дозволила дорослим краще піклуватися про дітей, створити найкращі можливі у воєнний час умови для їхнього розвитку. Україні вдалося не лише затвердити важливі законодавчі зміни, що рухатимуть реформу уперед, і запланувати стратегічні напрями руху для всіх її учасників, а й залучитися підтримкою однодумців з усього світу – понад 90 країн-учасниць Коаліції шкільного харчування.

  Впровадження реформи залежатиме від влади на місцях, отже для представників усіх регіонів постійно проводяться тренінги для навчання й поширення успішного досвіду впровадження реформи. В нашій країні розвиваються кулінарні хаби, триває будівництво фабрик-кухонь, у закладах освіти оновлюються харчоблоки.

  Від втілення усіх цих кроків на кожному з рівнів залежить майбутнє нового покоління українців. Наш вибір – щоби це майбутнє було здоровим!

  Про досягнення реформи у 2023 році читайте за посиланням.