• In English
 • МОЗ та Єврокомісія продовжують евакуювати постраждалих українців на лікування до країн Європи
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 24 грудня 2022 року о 11:16

  Міністерство охорони здоров’я України разом із Європейською Комісією продовжують організовувати евакуаційні рейси та транспортувати постраждалих громадян України на лікування до європейських клінік. 

  Цього тижня вдалося евакуювати цивільних та військових з Київщини, Одещини та територій активних бойових дій на лікування до Німеччини, Швеції, Нідерландів та Норвегії. У складі групи – пацієнти з мінно-вибуховими пораненнями та онкопацієнти. 

  Медичне транспортування вдалося забезпечити завдяки співпраці Міністерства охорони здоров'я України та Європейської Комісії за активного сприяння обласних військових адміністрацій і медзакладів, за підтримки Державної прикордонної служби України та Державної міграційної служби України.

  Евакуюють дорослих і дітей із важкими пораненнями, опіками та захворюваннями, що потребують спеціалізованої та невідкладної медичної допомоги. 

  Нагадуємо, що евакуація населення проходить через систему екстреного реагування Євросоюзу, коли в одній із країн ЄС для лікування і реабілітації українців оперативно шукають профільну спеціалізовану клініку. Так звані «медичні конвої» — приклад одного з ефективних напрямів порятунку пацієнтів, коли міністерство подає запит на евакуацію та отримує пропозиції від різних країн-членів Європейського Союзу та Європейської економічної зони. Далі МОЗ контактує з клінікою та узгоджує етапи і маршрути безпечного медичного транспортування.

  Від початку війни Міністерство разом із міжнародними партнерами продовжують працювати та робити усе можливе, аби врятувати людей та надати їм необхідну медичну допомогу. 

  Працюємо. Вистоїмо. Переможемо!